Black Hawki, wozy opancerzone, łodzie - polska policja się dozbraja

Ciągle narzekamy na to, że nasze służby są słabo wyposażone. No to właśnie obalamy ten mit i prezentujemy nowoczesne radiowozy, Black Hawki i drony. Efekt "wow" gwarantowany.

policja.jpg


Polska policja ostatnio nie próżnuje. Chwilę po święcie Trzech Króli w całym kraju odbyła się akcja "Kaskadowy pomiar prędkości”. W praktyce oznaczało to po prostu, że policjanci kontrolowali kierowców w godzinach 6-22. 

Oprócz tego na drogach pojawiły się nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorem. 

Oznakowane i nieoznakowane radiowozy sprawiają najwięcej "problemów" Polakom. A okazuje się, że policja dostała właśnie nowy sprzęt. Co dokładnie?

Trzy Black Hawki, śmigłowiec Bell-407, transportery opancerzone, uzbrojenie i odzież taktyczna, drony, umundurowanie ćwiczebne i służbowe oraz nowe radiowozy - te w barwach służbowych i te nieoznakowane. Jak informują mundurowi: "W 2019 r. z przyznanych środków finansowych na modernizację floty transportowej zakupiono niemal 1800 sztuk różnego rodzaju sprzętu transportowego na łączną kwotę blisko 240 mln zł".

Nowe radiowozy w policji - zobacz galerię

Ale my w CKM mamy gest i zdjęcia tych nowych radiowozów pokazujemy. Trochę w ramach akcji "noga z gazu", a trochę, żebyście nie zdziwili się, kiedy zatrzyma Was nowe "cudo" polskiej policji. Dodał(a): Tomek Orszulak/Policja Czwartek 09.01.2020