Bentley Continental GT w nowej odsłonie

Bentley zaprezentował właśnie odświeżoną wersję swojego flagowego Continentala GT. Nowa generacja będzie jeszcze ładniejsza, jeszcze elegantsza i – co najważniejsze – jeszcze potężniejsza.
2018-bentley-continental-gt-2.jpg

Mówisz: Continental GT, myślisz: klasa, piękno i moc. Takie skojarzenia towarzyszą z pewnością wszystkim fanom motoryzacji od 2003 roku, czyli od premiery pierwszej generacji kultowego modelu Bentleya. Teraz natomiast skojarzenia te będą co najmniej trzy razy bardziej wyraziste, jako że producent zaprezentował właśnie trzecią generację Continentala GT.

I o ile pierwsza i druga generacja za bardzo się od siebie nie różniły, o tyle „trójka” przeszła całkiem sporą przemianę. Z przodu wciąż możemy zobaczyć te same, charakterystyczne okrągłe światła, jednak zostały one zdecydowanie bardziej dopieszczone i dopracowane. Poza tym zmienił się także grill, który jest teraz nieco bardziej agresywny i wyrazisty. Największe zmiany można jednak dostrzec na tyle auta – pojawiły się nowe, eliptyczne światła o takim samym kształcie jak wydechy, a linia nadwozia przechodzi bardziej płynnie w klapę bagażnika.


Niesamowicie prezentuje się także wnętrze nowego Continentala, posiadające wszystkie fajerwerki godne takiego samochodu. O jednym szczególne natomiast warto wspomnieć więcej. Jest to 12,3-calowy ekran na desce rozdzielczej, który, w zależności od potrzeb, może być ekranem do sterowania komputerem pokładowym samochodu, trzema wielkimi zegarami lub idealnie dopasowanym wzorem deski rozdzielczej.

W całym tym pięknym i luksusowym opakowaniu drzemie jednak nieposkromiona moc 626-konnego silnika W12, który jest w stanie wystrzelić nowego Continentala w 3,6 sekundy do setki i rozpędzić do maksymalnej prędkości 333 km/h.

Trzecia generacja Continentala GT trafi do sprzedaży w 2018 roku.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Bentley Środa 30.08.2017