Baja Poland - uczta offroadowa

W ostatni weekend sierpnia Zachodniopomorskie jest mekką światowego offroadu. Miasta: Szczecin, Drawsko Pomorskie i Dobra to gospodarze Baja Poland, rajdu zaliczanego do Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych (samochody) oraz Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja (motocykle).
DSC00812.jpg

W Szczecinie zobaczymy mnóstwo najbardziej liczących się kierowców rajdów terenowych. Mowa m.in. o liderze klasyfikacji Rosjaninie Władimir Wasiliew (MINI All4 Racing), oraz drugim w zestawieniu – Katarczyku Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux Overdrive). Do pojedynku gigantów włączy się Krzysztof Hołowczyc, trzykrotny triumfator szczecińskiego rajdu. Na starcie zobaczymy również takie gwiazdy polskiego ścigania jak Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, Kuba Przygoński, Martin Kaczmarski czy Adam Małysz. O najwyższe lokaty w swoich klasach będzie walczyć również ekipa RMF 4RACING Team, z którą jeździliśmy jako kierowcy eksperymentalni, a nasz redaktor wziął udział w rajdzie jako pilot.Trasa liczyć będzie przeszło 800 kilometrów. Najciekawszy odcinek o długości aż 192 kilometrów zapowiada się na Poligonie w Drawsku Pomorskim.

Jednak prócz wymagających tras, będzie też sporo innych atrakcji. Pojawią się klasyczne auta sprzed lat, zabytkowe pojazdy militarne i żołnierze w uniformach sprzed lat. Cztery kółka pojadą również po rampach – obok Areny Szczecin, gdzie będzie zlokalizowane całe miasteczko rajdowe, powstanie skate park.

My kibicujemy najszybszemu zespołowi na polskich bezdrożach - RMF 4RACING Team, który w swych szeregach ma najbardziej sympatyczne dziewczyny prowadzące rajdówki.Dodał(a): fisci Piątek 29.08.2014