Auto-Reaktywacja

Richard Rawlings i Aaron Kaufman to dwaj samochodowi maniacy bezustannie przeczesują garaże i szopy w Teksasie w poszukiwaniu starych rzęchów, które następnie przerabiają na prawdziwe motoryzacyjne cacka. Czasem jednak należy im się chwila odpoczynku. W swoim nowym programie „Auto-Reaktywacja: Seans grozy” Rawlings i Kaufman podzielą się z widzami najzabawniejszymi, najdziwniejszymi i najbardziej szokującymi klipami wideo z udziałem różnego rodzaju pojazdów.
stare samochody
Ile samochodów masz w swoich własnych garażach, który z nich jest najważniejszy?

Richard Rawlings: Mam cztery lub pięć hot rodów, które trzymam dla siebie. Najważniejszy dla mnie, że się tak wyrażę, jest 1952 Fleetline Chevy. Jest to pierwszy samochód, który zbudowaliśmy jako Gas Monkey Garage, oraz pierwszy samochód, który ukończyliśmy z Aaronem jako Gas Monkey Garage. Jest świetny, naprawdę lubię ten samochód. To mój bajeczny ulubiony samochód!

Aaron Kaufman: Mam trzy. Mam Forda Falcona z 1936 roku, który jest moim samochodem wyścigowym; mam trzyokiennego Forda z 1936 r. To są tylko moje dwa hot rody. No i mam pickupa i kilka rowerów. Wszystkie z nich mają różne przeznaczenie. Każdy z nich służy do innego celu.

Jaki był najdziwniejszy i najbardziej szalony samochód, jaki mieliście w waszym warsztacie?
Richard Rawlings: Nie mamy nic nadzwyczajnego w tej chwili. Mamy mojego zielonego Mustanga, który został poddany podniesiony dzięki wymianie opon na terenowe. Ponadto, kończymy właśnie Chevroleta vana z 1976 roku z napędem na cztery koła…

Mamy w Polsce nowy konkurs pod nazwą Turbo Beard (turbobroda). Dlatego też chcemy zadać ci kilka pytań dotyczących tej kwestii. Czy możesz nam powiedzieć, czy broda to tylko taka moda, czy część twojego stylu życia?

Aaron Kaufman: Raczej jest to mój styl życia i dobrze ukryte lenistwo, jeżeli chodzi o golenie. Wiecie, że miałem wiele bród. Tę mam po prostu dłużej niż pozostałe, to była zamierzona gra słów.To pytanie jest skierowane do Aarona, chodzi o twoją brodę – ile czasu potrzeba, aby zapuścić taką brodę? Twoja broda jest niezwykła. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej, jak ją golić, jak o nią dbać?

Aaron Kaufman: No cóż, jeżeli chodzi o golenie, prawdopodobnie nie jestem dobrym ekspertem, gdy mowa o goleniu. Natomiast jeżeli chodzi o zapuszczenie brody, nie jestem posiadaczem aż tak nadzwyczajnej brody. Jej długość, no tak zapuszczałem ją przez trochę dłużej niż rok, półtora. Mam tę szczególną brodę zdaje się od 2010, ale długość prawdopodobnie odpowiada okresowi półtora roku. U każdego przebiega to inaczej. Ale wydaje mi się, że mam szczęście. Mam przyzwoitą brodę, przy jednocześnie niewielkim wysiłku z mojej strony.

Mówi się, że jesteś fanem klasycznych samochodów. Są sądzisz o współczesnych samochodach? Innymi słowy, one nie mają duszy. Czy wierzysz w to?

Richard Rawlings: Moim zdaniem, nie chodzi o to, że one nie mają duszy, ale że w dalszym ciągu są bardzo młode. Inną sprawą jest fakt, że nie sądzę, że zostały wykonane w taki sam sposób. Firmy, które produkowały wcześniejsze samochody były mniejsze. Dzisiaj każda firma znajduje się w częściowym posiadaniu innej firmy i te firmy dzielą między sobą technologię. W związku z tym samochody są takie same. Są bardzo podobne, bez względu na markę, i mają wiele wspólnych części. W historii wcześniejszych samochodów, bardzo się różniły. W całości były tworzone przez niezależną firmę. Nie powiedziałbym, że nie mają duszy, ale nie sądzę, że wywołują takie same emocje jak starsze samochody. Mogą wywoływać takie emocje, jeżeli mają 40, 50 i 60 lat, pod warunkiem że nadal istnieją. Ale nie są produkowane w taki sam sposób. Kwestia czasu nie dotyczy ich w taki sam sposób. Kiedyś gdy samochód się zepsuł, nie posiadano umiejętności inżynieryjnych, więc zazwyczaj były produkowane w bardzo solidny sposób. Natomiast dzisiaj, gdy są dłużej użytkowane, blakną, idą na złom i już po nich. Tak więc nie chodzi o to, że nie mają duszy; nie miały możliwości rozwinięcia w sobie duszy.

Fast N’ Loud: Demolition Theatre jest pokazywany w Polsce. To świetny program rozrywkowy. Którą część programu lubisz najbardziej? Czy możecie zdradzić nam tajemnice i opowiedzieć o zabawnych sytuacjach w programie?
Richard Rawlings: Jeżeli chodzi o mnie, zabawną częścią programu jest oglądanie zdumiewającej ilości głupoty dostępnej w Internecie, oraz ich wszechogarniającego pragnienia wystąpienia w związku z tym w telewizji.

Aaron Kaufman: Z kolei ja uważam, że jednym z najbardziej rozrywkowych aspektów jest oglądanie prób podejmowanych przez ludzi, z całą świadomością, że wynik nie będzie pomyślny oraz dalszych nieprzerwanych działań w tym kierunku. Jest to najbardziej rozrywkowy aspekt. Lub gdy ludzie całkowicie tracą rozum i wpadają w szał. To moi faworyci.

Czy macie polskie samochody? Czy w warsztacie miałeś samochód wyprodukowany w Polsce?
Richard Rawlings: Nie mamy polskich samochodów. Nie sądzę, że kiedykolwiek mieliśmy samochód z Polski.

AUTO-REAKTYWACJA: SEANS GROZY (ang. Fast N’ Loud: Demolition Theatre)
Premierowe odcinki od piątku, 20 marca 2015 r., o godz. 23.00 na Discovery Channel.


Dodał(a): CKM.PL/Discovery Channel Poniedziałek 30.03.2015