Córka elektryka

Dwa biegi. Jeden wprzód drugi w tył. Na tym w przód auto możne mknąć ponad 200 km na godzinie! A wszystko to na baterie!
Tesla

W środku sportowe skórzane niezwykle wygodne fotele, bardzo dobrej jakości system audio o klimie czy ABS wspominać nie wypada. 16 calowe przednie i 17 calowe tylne laczki. Zamiast klamek touchpady, dzięki czemu auto otwiera się na dotyk. Jeśli dodać do tego niezwykły wygląd nadwozia, można zaryzykować stwierdzenie, że Tesla to jedna z najładniejszych "elektryczek" świata.

Aerodynamika
Ogromny wlot powietrza, ogromne reflektory, pięknie miękko poprowadzona linia nadwozia sprawia, że ten prawie czterometrowy pojazd gdziekolwiek by się nie pojawił jest w centrum zainteresowania. Na masce trzy wielkie wloty powietrza, nadające autu sportowego charakteru. Z tyłu jakże modne oświetlenie ledowe. Auto ma jeden z najlepszych współczynników aerodynamicznych w historii samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym

Elektryka
Sercem auta jest generujący moc aż 249 kM silnik elektryczny. Wedle producenta żywotność baterii wynosi 160 000 tys. kilometrów. Rozładowana bateria do osiągnięcia tzw. fulla potrzebuje 3,5h czasu. Na pełni naładowanej baterii auto może przebyć dystans 365km. Samochód wyposażony jest w dwustopniową skrzynię biegów. 

To co podłączamy się?Dodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 06.04.2012