Terenowa majówka

Są cary na blachary są i terenówki na szutrówki.
 off road

Wielka Majówka trwa! Pakuj więc graty do auta i pędź na zasłużony urlop. Co prawda Tobie wystarczy sama szczoteczka do zębów i portfel, jednak jeśli zdecydowałeś się wziąć ze sobą strupa na głowę (czyt. kobietę) ta wsadzi ci do auta cholera wie co. Poznaj listę aut, które w sam raz nadają się na majowy wypad.

Vitara.jpg
Suzuki Grand Vitara
Jeśli jedziesz w niezbyt „przyjazne” tereny auto japońskiej produkcji będzie idealnym rozwiązaniem. Jazda nim  jest komfortowa nie tylko na dziurawych drogach, ale także i na niewiele różniących się od nich bezdrożach. Jeśli twój strup tak cię zagotuje, że będziesz chciał go zdrapać na środku bagiennego lasu to bądź spokojny, auto spełni pokładane w nim nadzieje. Polecamy benzynowy silnik 2,4 l.

Nissan  Juke.jpg
Nissan Juke
Co prawda jest brzydki, żeby nie napisać ohydny. Jest jednak idealny na krótkie wypady za miasto. Mały, dość żwawy zmieści prawie wszędzie - co jest niezwykle istotnym elementem w tego typu wojażach. Z zalet to by było na tyle. W środku, co prawda jest mało miejsca, jednak na dwójką spokojnie wystarczy, no o ile jej oczywiście spodoba się to dziwadło.

Mazda6.jpg
Mazda 6 kombi
To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych aut w swojej klasie. Aż dziw bierze, że to Japończyk. Nowa Mazda jest dostojna niczym wytrawna  bywalczyni salonów. W kufer wchodzi 519 litrów, po rozłożeniu tylnej kanapy aż 1751! Godnym uwagi jest diesel o pojemności 2,2 l. Dzięki niemu rozbujasz ślicznotkę ponad 200 km/h. Jeśli dodać do tego niskie spalanie 5,4 litra zaoszczędzisz wiele pieniędzy na alkohol!

5008.jpg
Peugeot 5008
To auto na wypady większą ekipą. Może bowiem zabrać od 5 do 7 osób. W każdym rzędzie miejsca jest pod dostatkiem. Pojazd dysponuje sporą ilością różnego rodzaju schowków i szufladek, dzięki czemu nic nie wala się po aucie w trakcie jazdy. Auto jest niezwykle bogato wyposażone, co za niską jak na tak wielki samochód ceną sprawia, że jest znakomitą inwestycją dla pana domu.

yeti.jpg
Skoda Yeti
To jedna z najlepszych opcji na przeciętną polską kieszeń, co prawda urodą nie grzeszy, wieje od niej nudą jednak na wypady nadaje się w sam raz. Auto świetnie sprawdza się na off-raodach a i także w mieście.  Do czeskiego auto polecamy czeskie piwo, najlepiej Pilsnera.

ASX.jpg
Misthubishi ASX
Auto przede wszystkim zaskakuje przestronnością wnętrza. Jednym z wielkich jego atutów  jest przeniesione z większego Outlandera zawieszenie. Auto znakomicie czuje się na naszpikowanej dziurami jezdni, doskonale trzyma się także na zakrętach.

Szerokiej drogi!


Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 02.05.2012