Aston Martin Vantage GT8

Ogromny spoiler, seledynowe wstawki dodające drapieżności, nadwozie z włókna węglowego i potężny silnik – oto nowy Aston Martin Vantage GT8.
Aston Martin GT8.jpg

Aston Martin zaprezentował właśnie limitowaną edycję modelu Vantage, o oznaczeniu GT8, inspirowaną wyścigami Le Mans i, jak Brytyjczycy sami się chwalą, ma to być najlżejszy i najmocniejszy Vantage, jaki kiedykolwiek udało im się wyprodukować.

A to wszystko za sprawą potężnego silnika V8 o pojemności 4,7 litra, generującego 446 koni mechanicznych, który znajduje się pod maską Vantage GT8, a także nadwozia wykonanego z włókna węglowego.

Jeśli sądzicie zaś, że seledynowe paski znajdujące się na zderzakach, spoilerze, drzwiach i lusterkach służą jedynie do szpanu, to niestety się mylicie. Są one bowiem bezpośrednim nawiązaniem do modelu Aston Martina wystawianego w zawodach Le Mans i mają podkreślać bogatą aktywność Brytyjczyków w tym typie wyścigów samochodowych.Gdybyście więc chcieli wejść w posiadanie GT „ósemki”, to niestety będzie to raczej niemożliwe. Ta wersja Astona będzie bowiem wypuszczona na rynek w bardzo ograniczonej liczbie 150 egzemplarzy, a możliwość jego kupna, będzie zaoferowana dokładnie wyselekcjonowanym klientom.

Na szczęście jednak podziwianie go nie jest przeznaczone tylko dla wybrańców, dlatego też możecie cieszyć się jego widokiem w galerii poniżej.


WŁAŚNIE ZOBACZYŁEŚ SUPERAUTO - CZAS NA SUPER DZIEWCZYNĘ Z POLSKI!Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 15.04.2016