Aston Martin na potrzeby gry

Aston Martin DP-100 to kolejne auto, które powstało na potrzeby gry wideo, a konkretnie Gran Turismo 6. Jest jednak nadzieja, że wejdzie do produkcji seryjnej.
i4a96ls3.jpg

Do tej pory powstało już kilka aut specjalnie na potrzeby gry Gran Turismo 6, a niektóre z nich wyjechały z monitorów na motoryzacyjne targi. Jest więc nadzieja, że losy Nissana Concept 2020 Vision czy Volkswagena GTI Roadster Gran Turismo podzieli również brytyjski pojazd.

Sony zaprosiło do współpracy brytyjskiego producenta z okazji 15-lecia kultowej gry. Aston Martina DP100 stworzono od podstaw. To pozwoliło na popuszczenie wodzy fantazji inżynierom i konstruktorom. Nie musieli bowiem martwić się o aspekty prawne powstałego wozu oraz czy zostanie dopuszczony do ruchu ulicznego.

czww4rgs.jpg
Pod maskę wsadzili potężny, podwójnie doładowany silnik V12 o pojemności 6 litrów, który generuje 800 koni mechanicznych mocy. Aerodynamika, system zawieszenia i hamowania również powstały specjalnie od nowa, na potrzeby tego bolidu. Zachowano realną fizykę i zachowanie auta podczas ekstremalnie szybkiej jazdy.Przy tworzeniu tego konceptu starano się, by każdy detal był jak najbardziej realistyczny, stąd odpowiednie otwory chłodzące potężną jednostkę napędową, precyzyjne rozłożenie masy, by zagwarantować świetne właściwości jezdne oraz oświetlenie drogowe. To jest dość innowacyjne, bo z tyłu, zamiast tradycyjnych kloszy, wystają pojedyncze słupki diod LED, układające się w kształt lamp.

Jeśli chcesz umówić się na jazdę próbną Aston Martinem DP-100, musisz zaopatrzyć się w grę Gran Turismo 6.

c1jlctmu.jpg
belka-autostuff_2.jpg

Dodał(a): fisci Poniedziałek 08.09.2014