Arrinera Hussarya odsłonięta

Pierwsze polskie superauto - Arrinera Hussarya - pokazano oficjalnie na Targach Poznań Motor Show 2015. Powstaną 33 egzemplarze bolidu, który pierwszą „setkę” osiągnie w 3,2 sekundy.
arrinera-husarya.jpg

O projekcie pisaliśmy już wcześniej, gdy nie do końca było wiadomo, jakie dokładnie parametry będzie miał polski bolid Arrinera Hussarya. Teraz prezentowana jest wersja testowa podczas poznańskich targów motoryzacyjnych. Niektórzy z fanów projektu mieli nawet okazję jeździć pojazdem na torze.

Arrinera Hussarya - parametry

Będzie napędzana przez potężny wolnossący silnik V8 o pojemności 8,2 litra i zawrotnej mocy 800 koni mechanicznych!. Pierwszą setkę łyknie w 3,2 sekundy, drugą w 8,9 sekundy i osiągnie prędkość maksymalną 340 km/h. Projekt pochłonął już 12 milionów złotych, a 5 kolejnych firma Arrinera Automotive chce pozyskać wypuszczając obligacje.
Do końca 2015 roku ma powstać wersja wyścigowa, a w 2016 roku 33 egzemplarze cywilne. W chwili obecnej Arrinera Hussarya czeka na projekt wnętrza. Zajmie się tym znane studio Luc & Andre, które zaprojektowało m.in. środek Maserati GranTurismo. Ma tam dominować najwyższej jakości skóra, włókno węglowe i miedź. Na życzenie klienta można dołączyć elementy z tytanu.

Twórcy polskiego bolidu nie wykluczają, że w przyszłości może powstanie elektryczna lub hybrydowa Arrinera Hussarya o mocy około 1000 koni mechanicznych.

Arrinera Hussarya – cena
Superauto znad Wisły ma kosztować 500 000 euro, czyli na chwilę obecną około 2 000 000 złotych. Zapytania ofertowe wysłało już ponoć 200 osób, więc twórcy są spokojni o wyniki sprzedażowe.Dodał(a): Rich Giański / fot.: facebook.com/arrinera.automotive Piątek 10.04.2015