American Dreams

Żaden Merc, żaden Maybach, ani też żadne Porsche nie da ci takiej frajdy z jazdy jak te dwa, kolorowe niczym M&M`sy, pociski. Prawdziwe amerykańskie muscle cars, czyli siłacze o ponadprzeciętnych możliwościach!
ford vs chevy.jpg


Odpalenie silnika któregoś z nich może nie powoduje tłuczenia szyb w oknach, ale paniom na pewno same podnoszą się do góry sukienki, a panom z wrażenia okulary same spadają z nosa! Nikt koło tych wózków nie przejdzie obojętnie.

FORD MUSTANG SHELBY GT500 model 2013
Ten potwór napędzany jest turbodoładowanym silnikiem o pojemności 5,8 l, który daje mu moc bogów z Olimpu -  662 konie mechaniczne! Osią napędową jest oczywiście ta za plecami kierowcy, więc trzeba mieć olbrzymie doświadczenie w prowadzeniu aut tylnonapędowych żeby nie okaleczyć siebie i osób postronnych. Prędkość maksymalna to ponad 320 km/h, a do setki Shelby kica w 3,7 s. Masz zbędny tysiąc dolarów? To dorzuć jeszcze 53 i masz niebieskie cacko z dwoma pasami wzdłuż wozu. Ceny tej zabawki zaczynają się od 54 tysięcy zielonych za coupe i 59 tysięcy za kabriolet.

CHEVROLET CAMARO ZL1 model 2012
Ciut słabszy, ale równie efektowny Amerykaniec z krwi i kości, a raczej z benzyny i blachy. Obiekt westchnień obu płci i tak naprawdę nie wiadomo kto prędzej wskoczyłby dyrektorowi fabryki do łóżka za to auto – kobieta czy facet… Agresywny wygląd nie pozostawia wątpliwości – to prawdziwy drogowy zawadiaka! I nie tylko puszy się przed innymi kierowcami, ale ma czym się pochwalić jeśli chodzi o możliwości jezdne. Na tylną oś napęd przerzuca turbodoładowany mocarz z Corvetty ZR1 o pojemności 6,2 l. Moc tej wozidupy to 580 koni mechanicznych, które rozpędzają całość do setki w 3,9 sekundy. Masz 54 tysiące dolków na zbyciu? To masz Camaro ZL1!Dodał(a): gianni Piątek 06.07.2012