Alpina D3 Biturbo BMW 3 (2014)

Alpina to nadworny tuner samochodów BMW. Dodaje im jeszcze więcej mocy i charakteru. Tym razem na warsztat poszła „trójka”, która przeobraziła się w agresywne i przepiękne Alpina D3 Biturbo BMW
Alpina D3 Biturbo BMW 3


Dwie wersje – sedan i kombi, nie musisz zatem rezygnować z gabarytów pojazdu na rzecz osiągów. Jeśli masz żonę i bliźniaki, to do Touringa spokojnie zapakujesz wózki i torby małżonki, a nad morze dojedziecie w oka mgnieniu.

Sercem D3 będzie sześciocylindrowy Diesel o pojemności 3 litrów. 350 koni mechanicznych rozpędzi auto do setki w 4,6 sekundy, a maksymalnie polecisz nim 278 km/h. Przy czym ten groźnie wyglądający samochód nie jest aż tak paliwożerny, jak mogłoby się wydawać po sylwetce. Średnia spalania według danych Alpiny to 5,3 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

W fabrycznej „trójce” poprawiono układ dolotowy i wydechowy i zamontowano olbrzymią chłodnicę. Samochód osadzono na sportowych kapciach w rozmiarze 19 cali, wzmocniono hamulce i dodano elektrycznie sterowane zawieszenie.

Alpina zadbała też o parę ciekawych dodatków jak sportowe fotele, światła ksenonowe, aerodynamiczny przedni spojler, ręcznie obszywaną sportową kierownicę, niebieskie podświetlenie zegarów i nakładki na progi.

Tuner nie podał jeszcze ceny Alpina D3 Biturbo BMW 3.Dodał(a): fisci Czwartek 12.09.2013