Alkomat do smartfona - Drink Mate

Ten alkomat podpinasz do swojego smartfona z systemem Android i po kilku sekundach możesz sprawdzić, czy wyparował z Ciebie wczorajszy wieczór. Urządzenie wielkości USB możesz mieć zawsze przy sobie.
drinkmate-otw.jpg

W temacie pijanych kierowców żartować nie zamierzamy. Nie tolerujemy ani pijaństwa, ani kaca za kółkiem. Dlatego spieszymy donieść o najnowszym urządzeniu, pomagającym eliminować kontrolować swój stan po grubej imprezie.

DrinkMate to alkomat podpinany do smartfonów z systemem operacyjnym Android na pokładzie. Urządzenie wielkości pendrive`a podłączasz do gniazda micro USB, odczekaj chwilę, aż odpali się odpowiednia aplikacja i dmuchaj. Nie musisz obejmować ustami „gwizdka”, bo sprzęt jest bezdotykowy. Kilka sekund ciągłego wydychania powietrza i pomiar pojawi się na ekranie.


Alkomat zasilany jest z baterii Twojego smartfona, ale kilkusekundowe badanie nie wyssie z akumulatora resztek prądu. Wewnątrz DrinkMate pracuje specjalny sensor, który mierzy poziom alkoholu we krwi z dokładnością do 0,02 promila, a maksymalnie zatrzyma się na 0,4 promila, bo powyżej tego poziomu nie można prowadzić pojazdów w większości krajów świata. To obniża również cenę sprzętu. Ta będzie dość niska, bo razem z wysyłką do Polski zapłacisz równowartość 33 dolarów, czyli nieco ponad 100 złotych. Niedużo (zważywszy na przydatność), ale żywotność procesora obliczona jest na rok. Po tym czasie może być nieprecyzyjny.

Twórcy Drink: Shaun Masavage i Mack Redding o wsparcie w produkcji niezwykle przydatnego gadżetu poprosili w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Póki co, zebrali dwukrotność kwoty, o którą się starali.

Jeśli nie masz pomysłu na świąteczny prezent, sypnij groszem na ten pożyteczny cel, a sprzęt dostaniesz w grudniu tego roku, bo wtedy przewidywany jest komercyjny start projektu.

drinkmate1.jpg
belka-autostuff_2.jpg

Dodał(a): gianni Poniedziałek 15.09.2014