Aeroboat - myśliwiec wodny

Twórcy tej łódki z 27-litrowym silnikiem wzorowali się na myśliwcu z II Wojny Światowej – Supermarine Spitfire. To właśnie z niego pochodzi potężna jednostka napędowa.
aerob3.jpg

belka_autostuff.jpg
Aeroboat będzie łodzią wykonywaną na zamówienie, tak by nowy właściciel mógł zaprojektować pojazd pod swoje indywidualne preferencje. Chodzi o wnętrza pod pokładem, bo kadłub i poszycie będą wykonane obligatoryjnie z włókna węglowego, kevlaru i lekkiego drewna. Na krypie będzie jedna kajuta z podwójną koją i mała łazienka. Jednak wygodnie, ale bez noclegu, zmieści się tam od 4 do 6 osób, w zależności od umeblowania, jakie zażyczy sobie nowy właściciel.

aerob1.jpg
Łódź napędzana będzie silnikiem Rolls Royce Merlin V12, który może osiągać moc od 1100 – 25000 w zależności od ustawień. Ważąca 7700 kilogramów wielka motorówka rozpędzi się dzięki niemu do 80 – 140 km/h. Aeroboat ma 14,64 m długości i 2,98 m szerokości. W kokpicie znaleźć będzie można klasyczne wskaźniki analogowe jak i nowoczesne ekrany dotykowe. Amortyzowane siedzenia inspirowane są podwoziem Spifire`a.Angielska firma Claydon Reeves wyprodukuje od 5 do 10 sztuk Aeroboat. Każdy z egzemplarzy kosztować będzie w granicach 2-3 milionów funtów. Tak, funt to ta waluta za ponad 5 złotych.


aerob2.jpg

Dodał(a): fisci Wtorek 27.05.2014