1000-konna Toyota GR – wyścigówka dopuszczona do ruchu drogowego

Ta fura nie tylko skopałaby tyłki wszystkim kozakom na światłach w mieście, ale zapewne zmiotłaby także profesjonalne bolidy F1 i Le Mans. Jedno słowo: potwór.
bruln59xplac2w6gocpx.jpg

We wrześniu 2017 roku Mercedes zaprezentował szaloną, drogową wyścigówkę Project ONE o niedorzecznej mocy 1000 koni mechanicznych. W ślady Niemców postanowili pójść Japończycy z Toyoty i stworzyli równie nienormalną furę, która z powodzeniem dorównuje wspomnianemu „Mercowi”.

Toyota GR Super Sport Concept, bo o niej mowa, to absolutnie chore auto. Pod jego maską drzemie ta sama liczba koni mechanicznych, co w przypadku Project ONE, czyli okrągły tysiąc. Przy projektowaniu „Merca” niemieccy inżynierowie czerpali pełnymi garściami z Formuły 1, z kolei inżynierowie Toyoty – z wyścigów Le Mans. GR Super Sport również jest hybrydą i oprócz 2,4-litrowego silnika V6 ma na swoim pokładzie silniki elektryczne.

Auto zostało zaprezentowane podczas tokijskich targów motoryzacyjnych przez Gazoo Racing, czyli wyścigowy team Toyoty. Na razie jednak nie wiadomo, czy kiedykolwiek GR-ka wejdzie do seryjnej produkcji. Mamy jednak nadzieję, że to się stanie – wyobrażacie sobie wyścig tej fury z Mercedesem Project ONE?Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe, Facebook Wtorek 16.01.2018