5 rad, jak najtaniej i bezstresowo ogarnąć wynajem samochodu

Wynajęcie samochodu dla wielu osób kojarzy się z dużym stresem i ogromnymi wydatkami. Jednak wcale tak nie musi być.

car rent.jpg

Samochód można wynająć w przystępnej cenie i bez większych stresów, co zwiększy przyjemność poruszania się po miejskich drogach. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić, zapoznaj się z poniższymi poradami, które pozwolą uniknąć stresu w czasie wybierania i zamawiania samochodu, a także pozwolą na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Zapoznaj się z regulaminem i umową ramową

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, warto zapoznać się z treścią regulaminu działania wypożyczalni i umową ramową. Obecnie wiele firm wypożyczających samochody prowadzi swoje strony internetowe i tam powinny znaleźć się podstawowe informacje dla klientów. Między innymi w regulaminie powinny być zawarte informacje dotyczące limitu kilometrów, pełnej oferty, ubezpieczeń dodatkowych, czy kar umownych za złamanie postanowień umowy. Zawsze dobrze jest się też wcześniej zapytać, czy samochód będzie mógł być prowadzony przez drugiego kierowcę, a także, czy wypożyczonym pojazdem będzie można wyjechać poza granice Polski. Jest to o tyle istotne, że w razie problemów z samochodem możemy mieć później trudności z uzyskaniem pomocy za pośrednictwem firmy wypożyczającej, jeśli jej pracownicy nie będą wiedzieli o naszych zamiarach. Zobacz również Abonament samochodowy – czy tylko dla firm?

Przeczytaj opinie o wypożyczalni samochodów

W dużych miastach bez problemu znajdziemy wiele firm oferujących wynajem samochodów Kraków jest jednym z nich, a z uwagi na to, że jest tutaj lotnisko, można wybierać wśród ofert naprawdę wielu firm. Jednak zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej wypożyczalni, musimy pamiętać o tym, aby zapoznać się z opiniami innych osób, które już korzystały z tego typu usług. Zawsze pomoże nam to określić, czy faktycznie chcemy korzystać z tej wypożyczalni, czy lepiej jednak wybrać inną. Przeglądając opinie, trzeba mieć na względzie, że część z nich będzie pisana przez tak zwanych hejterów. Z drugiej strony niektóre opinie mogą być przekoloryzowane i zbyt pozytywne. Na takie też lepiej uważać.

Obejrzyj flotę samochodów

Flotę samochodów można obejrzeć na miejscu w wypożyczalni, ale jeżeli nie mamy na to czasu, o wiele lepiej wybrać firmę, która prezentuje swoje samochody na stronie internetowej. Z reguły są one przypisane już do poszczególnych segmentów i można sprawdzić cenę ich wynajęcia. Samochody są posegregowane względem ekonomii jazdy i wyposażenia. Proste, miejskie samochody o niewielkich rozmiarach idealnie nadające się na dojazd do pracy czy szybkie zakupy będą najtańsze. Im lepsze wyposażenie i nowszy samochód, tym cena najmu będzie wyższa.

Zarezerwuj auto online

Rozwiązaniem, które bardzo ułatwia wynajęcie samochodu, jest rezerwacja online. To właśnie taki sposób zamówienia samochodu pozwala oszczędzić czas i nerwy. Kiedy wejdziemy na stronę internetową firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów, będziemy mogli wybrać taki samochód, który nam najbardziej odpowiada. Po sprawdzeniu jego dostępności w wybranym przez nas okresie i wybraniu rodzaju najmu możemy auto zarezerwować dla siebie. Pozwoli to nam na ograniczenie obaw, że jeżeli przyjedziemy do wypożyczalni, samochód może okazać się niedostępny.

Zamów odbiór w dogodnym miejscu

Zamówienie odbioru we wskazanym przez siebie miejscu, to kolejne rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że za to może być doliczona dodatkowa opłata np. jeżeli chcemy, aby samochód był podstawiony w inne miejsce niż siedziba firmy, lotnisko czy dworzec kolejowy.


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 27.08.2018