5 metrów elektrycznego luksusu. SUV DS Aero Sport Lounge

Moda na SUV-y nie przemija – jest wręcz przeciwnie. Kolejni producenci pokazują, co w najbliższych latach będą mieli do zaoferowania. Jednak teraz nie wystarczy pochwalić się olbrzymimi gabarytami. Obecnie muskularna sylwetka pojazdu musi zostać wprawiona w ruch przez elektryczność. Tak właśnie robi DS prezentujący koncepcyjny model Aero Sport Lounge.
ds_aero_sport_lounge_4_032600cb0dcd0941.jpg

Żeby poruszyć takiego giganta, potrzebny jest konkretny silnik i właśnie taki został zainstalowany w tym SUV-ie. Ma on moc 680 KM, a do tego baterię o pojemności 110 kWh. Producent zapewnia, że to wystarczy na pokonanie nawet 650 km. Jeżeli chodzi o przyspieszenie samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy.

Wnętrze auta zostało wykonane z bardzo nietypowych materiałów. Widać przy tym, że DS stawia mocno na ekologiczność, bo do wykończenia użyto bawełny, plecionki z mikrofibry i… słomy. Ten ostatni materiał zostanie wykorzystany do ozdobienia deski rozdzielczej, która wykonana będzie techniką intarsji, polegającej na precyzyjnym nakładaniu na siebie łodyg i forniru.

ZOBACZ TEGO FUTURYSTYCZNEGO SUV-A NA GRAFIKACH:

Jeżeli chodzi o nowatorskie rozwiązania, w tym futurystycznym aucie zastosowano matrycowe światła LED, cyfrowe lusterka, czujniki rozpoznające gesty, moduły sztucznej inteligencji do rozpoznawania głosu oraz technologię dotykowego sterowania z wykorzystaniem ultradźwięków.Koncepcyjne auto potrafić też myśleć. Skanując nawierzchnię, po której się porusza, dopasowuje odpowiednio pracę zawieszenia. Pozwala to dostosować jego twardość do warunków panujących na drodze.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Piątek 28.02.2020