Stłuczka? Nie wpadaj w panikę - uzyskanie odszkodowania może być proste!

Na szczęście, dochodzenie swoich praw jest obecnie znacznie łatwiejsze. Wykorzystaj to i nie wpadaj w panikę - twoje interesy są świetnie chronione.

stluczka-nie-wpadaj-w-panike---uzyskanie-odszkodowania-moze-byc-proste_5ae1fd5f.jpeg

Doszło do stłuczki - co muszę teraz zrobić?

Kiedy dochodzi do stłuczki, większość osób (bez względu na to czy są sprawcami czy ofiarami zdarzenia) przeżywa silny stres. Nie ma w tym nic dziwnego - widok zniszczonego samochodu, a także świadomość, że znajdowaliśmy się w niebezpieczeństwie, sprawia, że często nie mamy pojęcia co zrobić dalej. Tymczasem naprawdę nie warto wpadać w panikę. Pamiętaj, że każdy posiadacz samochodu w naszym kraju zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni interesy osób poszkodowanych w stłuczce. Zatem jeśli to nie ty spowodowałeś wypadek, możesz mieć pewność, że likwidacja szkody z OC sprawcy pozwoli ci pokryć koszty związane z naprawą samochodu. Co więcej, obecnie, aby otrzymać odszkodowanie, musisz jedynie skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem.

Bezpośrednia Likwidacja Szkody - oszczędność czasu i nerwów

Jeszcze do niedawna osoba, która była poszkodowana w wypadku, musiała sama zadbać o swoje interesy. Nie tylko dowiedzieć się z usług jakiej firmy ubezpieczeniowej korzysta sprawca zdarzenia, ale również samodzielnie dochodzić likwidacji szkody, a więc dopełnić wszystkich formalności. Jak nietrudno się domyślić, wiele osób, które poza stresem musiały zmierzyć się również z brakiem środka transportu, czuło się w takiej sytuacji naprawdę źle.

Na szczęście, to już przeszłość. Obecnie, aby otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy, musisz jedynie skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem - to on zajmie się wszystkimi formalnościami. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne, w końcu sprawa znajdzie się w rękach firmy, której ufasz. Dzięki temu, jako ofiara stłuczki, możesz czuć się znacznie bardziej komfortowo oraz zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Wszystko to dzięki systemowi Bezpośredniej Likwidacji Szkody, który cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością - zarówno wśród klientów, jak i firm ubezpieczeniowych.

System Bezpośredniej Likwidacji Szkody to nowoczesne rozwiązanie, które działa od wielu lat w krajach europejskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, sprawdź adres http://www.zglaszamstluczke.pl/. Znajdziesz tam wiele cennych informacji na temat tego udogodnienia dla kierowców.

Które Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują taką możliwość?

Niestety, do tej pory nie wszyscy ubezpieczyciele korzystają z możliwości, jakie daje Bezpośrednia Likwidacja Szkody. Obecnie system ten wprowadziły następujące zakłady ubezpieczeń: Aviva, Axa Ubezpieczenia, Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Gothaer, PZU, UNIQA i Warta. Jeśli sprawca stłuczki nie posiada ubezpieczenia jednej z tych firm, aby uzyskać wypłatę odszkodowania z OC sprawcy musisz sam skontaktować się z jego ubezpieczycielem. Mimo to warto zdecydować się również na kontakt ze swoim zakładem ubezpieczeń. Często bowiem zdarza się tak, że firmy ubezpieczeniowe chronią interesy swoich klientów i dążą do ułatwienia im uzyskania odszkodowania.

Co jeszcze warto wiedzieć?

System BLS to znaczące usprawnienie, dzięki któremu możesz nie tylko ominąć wszystkie formalności i procedury związane z likwidacją szkody z OC sprawcy, ale również przyczynia się do szybszej wypłaty odszkodowania. Posiadanie ubezpieczenia z systemem BLS nie wpływa również w żaden sposób na wysokość składek - dlatego też kierowcy nie powinni obawiać się dodatkowych kosztów. Bezpośrednia Likwidacja Szkody nie wpływa także w żaden sposób na wysokość otrzymanego odszkodowania oraz dodatkowej pomocy (np. transportu czy otrzymania samochodu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego auta).

Wśród ważnych informacji, dotyczących systemu BLS, należy wymienić również wysokość szkód, jakie są przez tenże system obsługiwane. Otóż wypłata odszkodowania z OC sprawcy nie może być wyższa niż 30 tysięcy złotych. Co więcej, system ten nie znajduje również zastosowania w przypadku zdarzeń drogowych, w których brało udział więcej niż dwoje kierowców oraz w przypadku, gdy w wyniku wypadku kierowcy lub pasażerowie zostali ranni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa system BLS, koniecznie odwiedź stronę http://www.zglaszamstluczke.pl/pytania-i-odpowiedzi.html. Znajdziesz tam najczęściej zadawane przez klientów pytania, wraz ze szczegółowymi odpowiedziami. Dzięki temu jeszcze lepiej poznasz system oraz zasady jego funkcjonowania.

Jak więc widzisz, stłuczka, pomimo tego, że zawsze jest stresującym wydarzeniem, nie musi oznaczać pasma problemów. Wprost przeciwnie - dzięki BLS możesz mieć pewność, że wypłata odszkodowania z OC sprawcy będzie szybka. Koniec z nadmiarem formalności i procedur czy koniecznością samodzielnego dochodzenia roszczeń - teraz wszystkim może zająć się twój ubezpieczyciel.


Dodał(a): ckm Piątek 27.04.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)