„Wybuchające” klasyki

Widzieliście kiedyś klasyki motoryzacji, które artystycznie rozpadają się na drobne części? My też nie. Ale dzięki temu artyście, będziemy mogli to szybko nadrobić.
Exploding-Car-Photography-Series-by-Fabian-Oefner-05.jpg
Twórcą tego projektu jest szwajcarski artysta Fabian Oefner, znany z tego, że fotografuje różne obiekty, które są jakby „zamrożone” w czasie.

I dokładnie tym, jest projekt o dość enigmatycznej nazwie „Dekompozycja”, polegający na przedstawieniu prawdziwych motoryzacyjnych klasyków, takich jak choćby Bugatti 57 SC, Auto Union Type C, czy Maserati 250F, w formie zamrożonych w czasie, rozpadających się na drobne części konstrukcji.

Projekt jest o tyle niesamowity, że by uzyskać takie wrażenie rozpadającego się auta, Oefner musi wykonać setki zdjęć pojedynczych elementów zawieszonych w powietrzu, a później wszystkie razem połączyć w jeden obraz.

Efekty jego pracy są naprawdę niesamowite – widzimy bowiem wspomniane klasyki motoryzacji, które przechodzą od jednolitej bryły auta w pojedyncze śrubki, trybiki i inne metalowe części, sprawiając wrażenie jakby auto rozpadało się, „dekomponowało”, albo nawet wybuchało w trakcie jazdy.


Jeśli więc nie macie smykałki mechanika i nie jesteście w stanie rozebrać samochodu na czynniki pierwsze, to te zdjęcia, mogą to śmiało zastąpić.


Dodał(a): Jakub Rusak Środa 27.04.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)