Wskocz do bolidu

Nissan i Playstation właśnie ogłosiły, że odpalają szóstą edycję GT Academy, która jest windą do sportów motorowych i może Cię przenieść na najlepsze tory wyścigowe świata. W realu rzecz jasna.
gt6.jpg

Najpierw musisz zadowolić się wyścigami wirtualnymi. Eliminacje zaczną się 21 kwietnia online, a rozgrywka toczyć się będzie na grze Gran Turismo 6 – to najnowsza edycja kultowej `ściganki`. Masz więc trochę czasu, by nabyć tytuł i trochę potrenować.


Po rundzie pierwszej, pięciu najlepszych kierowców z całego świata przejdzie specjalistyczny kurs trwający trzy miesiące. Jednak wygrać może tylko jeden. Ten, który zostawi resztę zawodników w tyle, zdobędzie najwyższe trofeum oraz prestiżową nagrodę. Reprezentować będzie stajnię Nissana (ekipa Nismo) w prawdziwym 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2015. A później drzwi do kariery stoją otworem.

gt6-2.jpg
Wirtualni kierowcy, którzy siadają za kółkiem prawdziwych bolidów radzą sobie rewelacyjnie. Choćby Jann Mardenborough, który wygrał GT Academy w 2011 roku, po czym w wyścigu Le Mans zajął trzecie miejsce. W sezonie 2014 będzie ścigał się w Serii GP3, z której już bardzo blisko do Formuły 1 (w tej będzie uczestniczył w programie rozwoju kierowców stajni Red Bull).

Co prawda konkurencja jest duża, bo od 2008 roku udział w GT Academy organizowanym przez Nissana i Sony wzięły cztery miliony osób, ale prawdopodobieństwo wygrania w grze jest większe, niż zbudowania wehikułu czasu, cofnięcia się w czasie i regularnego pięcia się po szczebelkach kariery począwszy od kartingu.

Dodał(a): fisci Środa 16.04.2014