Uważaj na prawo jazdy. Trwają wzmożone kontrole w całej Polsce

Po świątecznej przerwie policja znowu bierze się za kierowców i wysyła na drogi wszystko, co nadaje się do mierzenia prędkości.
drogowka

7 stycznia odbywa się ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”. W praktyce oznacza to, że całym kraju policjanci będą kontrolować kierowców w godzinach 6-22. Jednak jedna kontrola to za mało, dlatego wszyscy kierujący mogą się spodziewać, że gdy miną jeden patrol drogówki, to za chwilę mogą natrafić na kolejny. 

Założenie policji jest proste – na każdym odcinku, na którym będą odbywały się pomiary będą znajdować się dwa patrole, więc jeśli uda ci się uniknąć mandatu przy pierwszym radiowozie, to nie przyśpieszaj z radości, bo będziesz mieć kłopoty. Oprócz tego na drogach pojawią się nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorem.

Pomijając kwestie bezpieczeństwa, przekroczenie prędkości wiążę się z dość przykrymi konsekwencjami – jeśli na liczniku pojawi się liczba przekraczająca dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, wiąże się to z przykrym rozstaniem z prawem jazdy. W minionym roku z dokumentem w ten sposób pożegnało się 49 tys. osób.


ZOBACZ TAKŻE: PRAWO JAZDY STRACISZ DOSŁOWNIE WSZĘDZIE. MORAWIECKI ZAPOWIADA NOWE PRZEPISY

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Wtorek 07.01.2020