Toyota przypadkowo ujawniła, jak będzie wyglądać nowa Supra

Możemy podziękować meksykańskiemu oddziałowi Toyoty, za to że przypadkowo opublikował film promocyjny nowej Supry na ponad tydzień przed oficjalną prezentacją auta.
supra-video-leaked-images.jpg

Po wielu długich latach oczekiwania Toyota wreszcie odświeżyła jedno z najbardziej kultowych aut w swojej ofercie. Doniesienia dotyczące wyglądu i osiągów Supry A90 pojawiają się więc co trochę już od kilku ładnych miesięcy, a balon oczekiwań wokół pierwszej prezentacji fury urósł już do naprawdę gigantycznych rozmiarów. Oficjalnie miał pęknąć podczas targów Detroit Auto Show, które startują 14 stycznia, ale zdaje się, że presja związana z premierą auta przerosła ludzi nawet w samej Toyocie.

Meksykańskie przedstawicielstwo marki przypadkowo opublikowało na swoim Twitterze film promocyjny Supry A90, który zdradza wygląda samochodu i szczegóły jego konstrukcji. Materiał oczywiście prędko zniknął z konta Toyoty, ale w internecie nic nie ginie, dlatego też możecie go zobaczyć poniżej.

Wiemy już więc oficjalnie, że piąta generacja Supry wygląda jak nieślubne dziecko Mazdy MX-5 i BMW Z4. Pod maską A90-tki znajdzie się 3-litrowy, turbodoładowany silnik BMW z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, który rozwinie 335 KM i rozpędzi furę do setki w nieco ponad 4 sekundy i do maksymalnej prędkości rzędu 265 km/h.

Auto ma być produkowane częściowo w Austrii w fabrykach bawarskiej marki, a oprogramowanie dostarczy sama Toyota wprost z Japonii. Toyota Supra A90 trafi do sprzedaży latem 2019 roku.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Niedziela 13.01.2019