Top 10 aut 2015/16 według Clarksona

Jeremy Clarkson przez ostatni rok miał okazję testować wiele różnych samochodów. Wybrał jednak spośród nich żelazną 10-tkę, jego zdaniem, najlepszych aut 2015 i 2016 roku. Co ciekawe, na liście obok ekstrawaganckiego ferrari czy mercedesa, znalazł się też rozsądny mini van, na którego byłoby stać przeciętnego Kowalskiego.
FFN_flynet_j_clarkson_060211_flynetuk_50808141_midres.jpg

Kto zna się na samochodach lepiej niż Jeremy Clarkson? Pewnie jest na świecie kilku takich facetów, ale z pewnością zdanie żadnego z nich nie liczy się wśród fanów motoryzacji tak bardzo, jak głos byłego prezentera „Top Gear”. I mimo że rozbrat Clarksona z programem nastąpił jeszcze w połowie 2015 roku, jego autorytet w dziedzinie czterech kółek nie zmalał w ogóle.

Dlatego też lista 10 najlepszych aut, spośród wszystkich samochodów jakie Clarkson miał okazję testować na w 2015 i 2016 roku, odbiła się tak gigantycznym echem. Przede wszystkim dlatego, że obecność różnych producentów w tym zestawieniu będzie dla nich samych najlepszą formą reklamy, z kolei zaś dla wszystkich pasjonatów motoryzacji może okazać się ono doskonałym wyznacznikiem tego, co dobre i w co warto zainwestować swoje pieniądze.

Zwłaszcza że w żelaznej 10-tce nie znalazły się tylko najlepsze włoskie i niemieckie auta ze znaczkiem czarnego konia czy trójramiennej gwiazdy na masce, ale też auta marek dużo bardziej przystępnych dla zwykłego zjadacza chleba, takich jak Alfa Romeo, Ford czy Opel.

Zobaczcie więc, które samochody miały zdaniem Jeremy’ego Clarksona to „coś”, co sprawiło, że sprostały jego wysublimowanemu gustowi.

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. FameFlynet Piątek 19.08.2016