Tesla Roadster SpaceX. Tak może wyglądać przyspieszenie do setki w sekundę

Elon Musk w ostatnim czasie nie daje od siebie odpocząć. I dobrze, bo zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły, które zrodzą się w tym genialnym mózgu. Dyrektor generalny Tesli niedawno przypomniał o Roadsterze w pakiecie SpaceX, który ma osiągać 100 km/h w 1,1 sekundy. Zobacz, jak może wyglądać rewolucyjne przyspieszenie.
Tesla Roadster SpaceX.png
O tym, że Elon Musk chce wypuścić na rynek samochód z napędem rakietowym, było już nieraz głośno. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Tesla Roadster ma być dostępna z pakietem SpaceX. Jak można się domyślić, nie przez przypadek w ten plan zostało wplątane przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją rakiet.

Rewolucyjny napęd nie będzie spalał standardowego paliwa. W końcu Tesla słynie z produkcji aut z napędem elektrycznym, więc instalacja spaliniaka byłaby w tym przypadku świętokradztwem. Rakiety mają wykorzystywać sprężone powietrze, którego strumień po uwolnieniu zapewni bardzo mocne przyspieszenie.

Grafik Slav Popovski, który zajmuje się tworzeniem cyfrowych animacji CGI, postanowił pokazać światu, jak mogłoby wyglądać rakietowe przyspieszenie w Tesli Roadster z pakietem SpaceX. Efektem swojej pracy podzielił się z obserwującymi na Instagramie.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Środa 24.06.2020