Takiej kolejki jeszcze nie widzieliście

Ta kolejka to marzenie każdego chłopca, bez względu na to, czy jest duży, czy mały. Zobaczcie gigantyczną kolejkę zbudowaną z Lego, która jeździ po całym domu i ogrodzie.
kolejka.jpg

Każdy mały chłopiec miał swoją ukochaną zabawkową kolejkę szynową, jednak zazwyczaj jej rozmiary nie były nazbyt imponujące – kilkanaście segmentów torów, które składały się na niewielki okrąg. Gdy miał trochę więcej szczęścia i kasy, mógł zaopatrzyć się w makietę kolejową, która miała jakieś kilka domków, może górę z tunelem dla pociągu i jakąś niewielką zajezdnię.

Za dzieciaka to był jednak szczyt marzeń, a posiadanie nawet niewielkiej kolejki było niesamowitą frajdą. Jednak ten gość, o wiele mówiącym nicku „TrainGuy659”, zbudował kolejkę, o której żaden mały chłopiec nie odważyłby się nawet pomyśleć.

To, co zaraz zobaczycie w filmiku poniżej, to po prostu ogromna, doskonale zintegrowana sieć kolejowa, zbudowana w całości z klocków Lego. Nie dość, że zawiera dziesiątki zakrętów, rozjazdów i zwrotnic, to jeszcze ma jakieś kilkadziesiąt metrów długości, a tory kluczą wzdłuż ścian domu i poza nim, w ogrodzie położone na wiaduktach kolejowych!

Dodatkowo cały system jest zorganizowany tak, że kilka jeżdżących jednocześnie po różnych torach pociągów nie zderza się, tylko spokojnie czeka na wolny przejazd.Doprawdy, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że całość momentami jest lepiej zorganizowana niż prawdziwe polskie koleje…

Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 05.05.2016