Skully - inteligentny kask na moto

Kask z kamerą wsteczną i wyświetlaczem na szybce – tak wygląda najnowszy gadżet motocyklowy, który jazdę na dwóch kółkach zmieni w jeszcze bardziej przyjemną.
skully.jpg

Skully to najbardziej inteligentny kask motocyklowy na świecie. Jego twórcy zebrali kasę dzięki serwisowi crowdfundingowemu Indiegogo. Potrzebowali 250 000 dolarów, internauci dali 879 000 zielonych. Dzięki temu produkcja może ruszyć, a użytkownicy dostaną swoje gadżety w maju 2015 roku.

Ten inteligentny kask ma wbudowaną wsteczną kamerę z obiektywem szerokokątnym, która da obraz o rozpiętości 180 stopni. Ten zostanie wyświetlony na szybce. Jednak nie przysłoni widoku, bo będzie transparentny i jakby w oddali. Zatem jeździec będzie mógł skupić się na bezpiecznej jeździe. Po sparowaniu motocykla z kaskiem, na hologramie pojawią się również odczyty z prędkościomierza, tachometru i pokaże aktualnie zapięty bieg.


Tę uprzyjemni mu muzyka, którą aktywuje głosowo. System operacyjny reagujący na polecenia ustne będzie odbierał i kończył połączenia telefoniczne, informował o warunkach pogodowych w danej lokalizacji, a także wyszukiwał i podawał najbardziej dogodną trasę. Ale to nie koniec możliwości Skully. Pomysłodawcy zostawią system operacyjny dostępny dla twórców aplikacji, zatem ich spektrum zależy od fantazji użytkowników.

Mapy, przetrzymywane we wbudowanej pamięci, można będzie aktualizować poprzez Bluetooth. Bateria wystarczy na 9 godzin pracy. Za wodoodporny kask inteligentny Skully zapłacisz ok. 1 400 $, czyli ponad 4 400 złotych. Do wyboru kolory: czarny mat lub biały połysk.Pamiętaj, że Ty również musisz wykazać się inteligencją na drodze i żaden gadżet myślenia nie zastąpi.


Dodał(a): fisci Środa 13.08.2014