Składany garaż

Chińczycy nie tylko podrabiają cudze pomysły. Ta firma wpadła na oryginalny pomysł i wcieliła go w życie. Samoskładający się garaż to świetny pomysł dla osób, które nie mają garażu lub nie chcą go budować.
skladany-garaz.jpg

Firma Shanghai Chaoye Energy & Technology Co. Wymyśliła i opatentowała składany garaż, który jest całkowicie niezależny od prądu, więc możesz ustawić go prawie wszędzie. Pod warunkiem, że będzie tam raz na jakiś czas dochodziło światło słoneczne. Bo konstrukcja napędzana jest dzięki akumulatorom solarnym. Głównym celem chińskiego przedsiębiorstwa jest produkcja akcesoriów do samochodów zasilanych energią woltaiczną, czyli słoneczną.

Solar-powered Retractable Garage to składany kokon na auto, który uchroni pojazd przed deszczem, gradem, kurzem, promieniowaniem UV, zarysowaniem przez zawistnych sąsiadów, włamaniem i częściowo przed śniegiem. Choć musiałbyś odśnieżać garaż, by opad nie zsunął się na dach samochodu podczas otwierania. Pozostaje też kwestia tego, czy mechanizm składający nie zamarznie w trakcie mrozów.Konstrukcja składa się z wysokiej jakości materiałów: aluminium, stali nierdzewnej, włókna węglowego i szklanego, polimerów i nylonu. Garaż ma wymiary zewnętrzne: 5,75x2,75x1,7m i wewnętrzne: 5,4x2,45x1,4m. Pomysłodawcy twierdzą, że zmyślny namiocik posłuży nawet 10 lat. Chińczycy nie odpowiedzieli nam, ile kosztuje ich wynalazek. Ale jeśli będzie drogo, poczekamy aż ich koledzy z fabryki obok wypuszczą "repliki"...

Dodał(a): Xawery Temski Piątek 24.07.2015