Samochody w tych kolorach tracą najwięcej na wartości

Kiedy następnym razem będziesz kupował nowy samochód, to zastanów się dwa razy zanim wybierzesz jego kolor. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie jeśli chodzi o utratę wartości auta.
iStock-186149483.jpg

Na obniżenie wartości auta po kilku latach ma wpływ wiele czynników – od jakości jego wykonania, aż po sposób jego użytkowania. O dziwo wśród tych czynników znajduje się także, pozornie nieistotny, kolor samochodu, który może sprawić, że wasza fura straci blisko 40 proc. ze swojej wartości.

Korelację tę odkrył i zbadał serwis iSeeCars, który przeanalizował 2,1 mln ofert sprzedaży używanych aut, a więc naprawdę gigantyczną liczbę. Portal wziął pod uwagę samochody trzyletnie kupione w 2014 roku i sprzedane między wrześniem 2016 a sierpniem 2017.

Z badania wynika, że trzema kolorami aut, które najmniej przyczyniły się do spadku wartości pojazdów są: żółty (spadek wartości o 27 proc.), pomarańczowy (spadek wartości o 30,6 proc.) i zielony (spadek wartości o 30,9 proc.), podczas gdy barwy mające największy wpływ na utratę wartości to złoty (spadek wartości o 37,1 proc.), fioletowy (spadek wartości o 36,7 proc.) i beżowy (spadek wartości o 36,6 proc.). Warto przy tym dodać, że średni spadek wartości 3-letniego auta wynosi 33,1 proc.

Co najciekawsze, auta, które tracą ze swojej wartości najmniej (żółte) kupowane są dużo wolniej. Oferta ich sprzedaży była bowiem na rynku średnio przez ponad 41 dni, podczas gdy przeciętne ogłoszenie wisiało 36 dni.

ZOBACZ TEŻ NOWE LAMBORGHINI TERZO MILLENIO:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 09.11.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)