Samochód ze szklaną podłogą

Projektanci z DS Automobiles zaprezentowali koncepcyjny model. Nie dość, że auto wygląda naprawdę kosmicznie, to jeszcze było testowane przez jedną najseksowniejszych dziennikarek motoryzacyjnych na świecie.

59071.254.jpg


Jeśli chodzi o auta koncepcyjne, projektanci mają zielone światło dla najbardziej odważnych pomysłów. Nie inaczej było w przypadku DS X E-TENSE, którego idea została zaprezentowana podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu i jest wyobrażeniem francuskich inżynierów na temat samochodu w 2035 roku.

Twórcy uznali, że dach osłaniający kierowcę jest zbędny. Dlatego lewa część samochodu jest całkowicie otwarta i nie ma możliwości założenia jakiegokolwiek zabezpieczenia przed deszczem. Ciekawy pomysł na rozwiązanie tego problemu prezentuje Alex "SuperCarBlondie" na filmiku poniżej. W przypadku niepogody można też włączyć tryb autonomicznej jazdy i zająć jedno z dwóch miejsc pasażerskich, które są zainstalowane pod spektakularną szklaną kopułą.

Po zadaszonej stronie pojazdu, oprócz luksusowych foteli z masażem, znajduje się... ekspres do kawy. Wszystko po to, aby podróż była jak największą przyjemnością. W związku z tym, że kierowca nie ma bezpośredniego kontaktu z pasażerami, może być to idealny pomysł na ekskluzywną limuzynę, która zapewni pasażerom maksimum prywatności.

Takie rozwiązanie znalazło odbicie w wyjątkowej, asymetrycznej sylwetce samochodu. Ale to nie koniec wizjonerskich pomysłów. Jadąc X E-Tense, można dosłownie zobaczyć, jak droga ucieka spod kół, a to za sprawą niesamowitej szklanej podłogi.

Projektanci uznali, że nawet w przyszłości kierowcy nadal będą czerpać przyjemność z prowadzenia samochodu. Dlatego kierownica, pedały i kokpit wygląda zupełnie normalnie. Ciekawostką jest kształt fotela, który – jak twierdzą konstruktorzy – przystosowuje się do ciała kierowcy. Całość została wykonana z najwyższej klasy surowców.

Jak przystało na auto przyszłości, DS X E-TENSE jest oczywiście elektryczne. Dwa silniki generują moc 540 koni mechanicznych, która wzrasta po włączeniu trybu torowego do 1360 KM. Maksymalna prędkość, którą osiąga samochód, to 218 km/h. Setka na liczniku pojawia się po 3,7 sekundy. 

ZOBACZ TAKŻE: KONCEPCYJNE AUDI AI. TRAIL QUATRODodał(a): Adam Barabasz / fot. DS Automobiles Poniedziałek 07.10.2019