Rekordowy Russ Swift

Czy kojarzycie Russa Swifta? To bardzo znany brytyjski kierowca i wielokrotny rekordzista.
Russ Swift


Russ Swift stworzył grupę Mini w 1981 roku. Jako obecny brytyjski mistrz Autotest został poproszony o pokazanie swoich umiejętności publicznie. Uznano, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę.

1987 roku video z jego wyczynami zostało wysłane do agencji reklamowej, aby sprawdzić czy pokazy Swifta przyjęły by się w telewizji. Kierowca zademonstrował specjalne manewry.
Przedsięwzięcie "Car Park" z jego udziałem było wielkim sukcesem. Trwał jedynie sześć tygodni, ale był wysoko ceniony na całym świecie. Był prezentowany na festiwalu w Cannes oraz w Ameryce.

Później Swift stał się numerem jeden wśród kierowców prowadzących program motoryzacyjny, występujących w reklamach. Był obecny na ekranach w ponad 50 krajach. Zrewolucjonizował  Międzynarodowe Wystawy Motorowe.

Russ Swift pobił trzy rekordy Guinessa, w tym za parkowanie "równoległe" przy użyciu hamulca ręcznego, J – Turn wykonany w najciaśniejszym miejscu i zawracaniu o 180 stopni.

Kierowca działa jako doradca Policji, Wojska i różnych organów bezpieczeństwa ruchu drogowego w celu promowania bezpiecznej jazdy.
Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011