Rezvani Beast – nazwa tej fury mówi wszystko

Żeby być precyzyjnym, pełna nazwa tego auta brzmi: Rezvani Beast Alpha X Blackbird. Czyli coś jak oznaczenie odrzutowca amerykańskiej armii. I w sumie tym tak naprawdę jest ta fura – odrzutowcem.
message-editor_1517585659873-rezvani_beast_alpha_rampage_jackson.jpg

Lubimy takich producentów samochodów jak Rezvani. Oni przynajmniej nie owijają w bawełnę i mówią wprost, czego można spodziewać się po ich samochodzie. Bestia, to bestia i wiadomo, że ta fura będzie zwijała za sobą asfalt podczas ruszania.

Gdyby jednak ten komunikat nie był dla kogoś wystarczająco jasny, to dodatkowe oznaczenia wyklarują wszystko. Blackbird, czyli, jak zapewne kojarzycie, odrzutowiec amerykańskiej armii, najszybszy jaki kiedykolwiek wprowadzono do służby operacyjnej w USA. Rozwijał prędkość 3,2 macha.Bolid Rezvani jest więc takim drogowym odpowiednikiem amerykańskiego odrzutowca. Wyposażony w 2,5-litrowy, czterocylindrowy i turbodoładowany silnik jest w stanie rozwinąć moc 700 KM. To, plus niewielka waga wynosząca 975 kg, przekłada się na niesamowite osiągi – setka w 2,9 sekundy i prędkość maksymalna ponad 300 km/h.

Cena auta jest równie wysoka, co pułap przelotowy odrzutowca Blackbird. Wynosi 750 tys. złotych. No ale kto powiedział, że to zabawka dla wszystkich?  


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Rezvani Poniedziałek 05.02.2018