Rekordy oblanych egzaminów na prawko

Choć nowy egzamin teoretyczny jest zdecydowanie trudniejszy niż był przed zmianami, wydaje nam się, że trzeba naprawdę się postarać, żeby oblać go aż rekordowe... 82 razy!

shutterstock_275451974.jpg

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile wynosi rekord oblanych egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kat. B, oto odpowiedź: jeden z kursantów zdążył w latach 2014-2015 (i to tylko do końca kwietnia) bezskutecznie podejść do nich już 82 razy! Rekordzista próbował uzyskać uprawnienia w częstochowskim WORD.

Co ciekawe, nie jest to jedyny podobny przypadek w Polsce. Dla przykładu, rekordzista w Katowicach oblał w tym samym okresie egzaminy teoretyczne aż 81 razy, a "mistrzowie" z Płocka i Tychów kolejno 79 i 75 razy. Nieco lepiej ma się za to sprawa w Jastrzębiu Zdroju, gdzie za 70-tym podejściem komuś w końcu udało się uzyskać wynik pozytywny. Tylko pogratulować!

Nowe zasady dotyczące egzaminów teoretycznych na prawo jazdy obowiązują już 2,5 roku. Przed zmianami testy zdawało za pierwszym razem ok. 80% osób - dziś jest to już jedynie 30-40% osób. Mimo wszystko wydaje nam się, że trzeba naprawdę się postarać, żeby oblać teorię dziesiątki razy!Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Poniedziałek 06.07.2015