Recoil 3 - trzecie oranie miasta pick upem

Seria Recoil stała się obok Gymkhany najbardziej wyczekiwaną samochodową produkcją krótkometrażową. Spektakularne pościgi rajdowym pick upem, latanie bokiem po wyboistych wzgórzach, kręcenie bączków i palenie gumy na odcinkach asfaltowych no i skoki z kilkumetrowych przeszkód. W końcu się pojawił - BJ Baldwin's Recoil 3 - Sasquatch Hunter.
recoil-3.jpg

Jeśli nie kojarzysz BJ Baldwina, to sięgnij do dwóch poprzednich jego filmików z serii Recoil. „Ballistic”, bo taką ma ksywę ten szalony kierowca jest kimś w rodzaju Kena Blocka, tylko że manewrującym w miejskiej dżungli na przemian z off roadowymi terenami. Zresztą właściciel tego piekielnego pickupa pochodzi ze stajni Hooningan mistrza Gymkhany.

BJ Baldwin tym razem poluje na mistycznego Sasquatcha, czyli amerykańskiego potwora, który obrósł legendą i futrem, ale tak naprawdę nie ma niezbitych dowodów na jego istnienie. Jednak okazuje się, że „Ballistic” odkrywa niezwykły talent stwora. Okazuje się, że bestia ma zapędy off roadowe i świetnie sobie radzi za kółkiem buggy.

Panowie ścigają się ulicami miasteczka Tacoma w stanie Waszyngton. BJ Baldwin wykorzystuje pochyłość ulic, aby wzbić się w górę, jednak po chwili wybiera kilkudziesięciocentymetrowe spiętrzenia, by wkrótce skakać już z kilkumetrowych wysokości. Olbrzymie wrażenie robi niesamowite zawieszenie, które z jednej strony „wybiera” lekkie nierówności terenu utrzymując kabinę w jednej płaszczyźnie, z drugiej – pozwala na spektakularne loty z miękkim lądowaniem.

Zobacz zabawę w „berka”, w miejskiej infrastrukturze, w której naprzeciwko siebie stają „Ballistic” Baldwin w swojej 800-konnej półciężarówce Trophy Truck oraz Bruce The Sasquatch w buggy ukradzionym swojemu przeciwnikowi. Nie próbuj tego w swoim mieście.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 12.11.2015