Range Rover SV Coupe – najdroższy SUV od Land Rovera

Land Rover zapowiedział, że wkrótce zaprezentuje swoją najnowszą, najdroższą i przy okazji limitowaną wersję kultowego SUV-a Range Rovera. Oto SV Coupe.
rr_trans_NvBQzQNjv4BqdgJWNEv3kvh0Bshznoso0ktpCypMYDPTlldEF9w3Y-c.jpg

Range Rover słynie z najbardziej luksusowych i rasowych SUV-ów na świecie. Nie inaczej ma być z nowym SV Coupe, który ma być „pierwszym na świecie pełnowymiarowym, luksusowym SUV-em”. Nie wiemy, czy pozostali producenci zgodzą się z tym twierdzeniem, ale na pewno Land Rover tak uważa.

Czy rzeczywiście tak będzie, to okaże się w marcu podczas Geneva International Motor Show 2018, kiedy to auto będzie miało swoją oficjalną premierę. SV nie jest jednak tylko odświeżeniem kultowego Range Rovera, ale także, a może przede wszystkim, hołdem dla tej ikonicznej marki, która w 2018 roku obchodzi swoje 70-lecie. Idąc zgodnie z tradycją, nowy RR ma więc mieć tylko jedną parę drzwi – dokładnie tak jak pierwowzór.

RR_SVCoupe_interior_240118_trans_NvBQzQNjv4BqGLLAPY3LddE1Qiv-bsIMYO14Pz-15YqJf4CTW25MJ6s.jpg

Unikalność tego auta objawia się też w tym, że zostanie ono wyprodukowane jedynie w 999 egzemplarzach – każdy z nich ręcznie, w brytyjskich fabrykach marki w Warwickshire. Oznacza to zapewne zaporową cenę. Zgodnie z zapowiedziami – ma to być najdroższy z modeli Range Rovera.

Na razie dalsze szczegóły nie są znane. Wygląd auta również. Marka udostępniła na razie jedynie 2 niewiele pokazujące zdjęcia, które możecie zobaczyć powyżej. 
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Czwartek 25.01.2018