Polski elektryczny samochód dostawczy

Ursus zamierza wprowadzić na rynek elektryczny samochód dostawczy o wadze do 3,5 tony. Polska firma zaprezentowała prototyp pojazdu podczas targów przemysłowych w Hanowerze.
11.jpg

W SKRÓCIE:

Ursus podpisał umowę z firmą H.CEGIELSKI-POZNAŃ. Razem mają stworzyć mały, elektryczny samochód dostawczy o wadze do 3,5 tony. Bateria ma pozwolić na przejechanie 150 kilometrów. ELVI dostępny będzie w dwóch wersjach – z jednym silnikiem o mocy 60-70 kW, albo dwoma po 35 kW każdy.

PEŁNA WERSJA:
Lubelska firma Ursus zajmująca się produkcją ciągników i maszyn rolniczych z ponad 120 letnią tradycją podpisała umowę z H.CEGIELSKI-POZNAŃ. Efektem współpracy ma być powstanie elektrycznego samochodu dostawczego, którego prototyp zaprezentowano 24 kwietnia 2017 roku podczas targów przemysłowych w Hanowerze. W pokazie uczestniczyły kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Beata Szydło.

Ursus ELVI zaimponował głowom państw nie tylko swoim wyglądem, ale również możliwościami. Przede wszystkim samochód ma być wyposażony w nowoczesny napęd, który jest lżejszy i mniejszy od tradycyjnych. Baterię będzie można naładować do 90% już w 15 minut. Pełny akumulator pozwoli przejechać 150 kilometrów. Model ma być dostępny w dwóch wersjach. Z silnikiem elektrycznym o mocy 60-70 kW, lub z dwoma po 35 kW.

ELVI posiadać będzie trzyosobową kabinę, a zabudowa ma być zmienna. W jej skład będą wchodzić między innymi skrzynie lub kontenery. Samochód mierzy około dwóch metrów, a jego waga nie będzie przekraczała 3,5 tony. Ma on trafić przede wszystkim do pocztowców i zakładów komunalnych. Nie wiadomo tylko kiedy i ile będzie kosztować. Ale jesteśmy pewni, że na takiego Ursusa poleci każda laska.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:Ursus Środa 26.04.2017