Policja w nieoznakowanym radiowozie zatrzymała… policję w nieoznakowanym radiowozie

To dość przykre, gdy padasz ofiarą własnej broni i wpadasz w dołek, który sam wykopałeś dla innych. Tym bardziej, jeśli konsekwencje są realne.
iStock-610422600.jpg

Nieoznakowane radiowozy to zapewne ulubiona broń policjantów przeciwko piratom drogowym. W tym przypadku nastąpiła jednak jakaś incepcja i drogówka padła ofiarą swojej własnej broni. Do tej dziwnej sytuacji doszło koło miejscowości Łuków w województwie lubelskim.

Tamtejsza drogówka w nieoznakowanym radiowozie zatrzymała do kontroli fiata, którzy przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Jak się okazało, fiat również należał do policji, konkretnie do wydziału kryminalnego w Lubartowie, a za kółkiem siedział funkcjonariusz na służbie z tegoż wydziału.

Facet prawdopodobnie był w trakcie działań operacyjnych, przez co nie miał włączonej żadnej sygnalizacji świetlnej. Mimo to drogówka z Łukowa była nieugięta i przysoliła mandat w wysokości 400 złotych swojemu koledze po fachu. Za tak wysokie przekroczenie prędkości kryminalny, zgodnie z przepisami, stracił też prawo jazdy na trzy miesiące.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ POLICJANTKI


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 21.06.2018