Pogromca Tesli?

Niecałe pół miliona złotych kosztuje EMotion EV. Taką cenę płaci się za elegancki wygląd i zasięg przekraczający 640 km.
3.jpg

Henry Fisker zaprezentował elektryczny samochód firmy noszącej jego nazwisko. Jak sam twierdzi, chce konkurować z Teslą. Dlatego EMotion EV ma imponować nie tylko wyglądem, ale również aspektami technicznymi. Jego maksymalna prędkość będzie wynosić 260 km/h. Nie to jest jednak najważniejsze, bo największe wrażenie robi zasięg.

Wspólnie z firmą Nanotech Energy Inc. Fisker opracowało grafenowe akumulatory, na których będzie można przejechać 640 km. A dodatkowo samochód wyposażony zostanie w technologię UltraCharger, dodającą 160 kilometrów zasięgu w ciągu dziewięciominutowego ładowania.   

EMotion EV będzie można zamawiać już od 30 czerwca 2017 roku, a jego cena nie jest niska. Za podstawowy model zapłacimy 129 900 dolarów, czyli jakieś 485 000 złotych. Nie wiadomo jednak kiedy wjedzie na ulice. Według plotek ma to nastąpić w 2019 roku. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź Eona Muska i jego koncernu.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Fisker Poniedziałek 12.06.2017