Odświeżona wersja Porsche Cayenne

Nie wiemy, czy był to kontrolowany przeciek, czy może któryś z pracowników Porsche wykazał się skrajną niekompetencją, ale fotki nowej generacji Cayenne znalazły się w sieci dzień przed oficjalną premierą.
cayenne (1).jpg

Biorąc pod uwagę fakt, że oficjalna premiera najnowszej, trzeciej generacji Porsche Cayenne zaplanowana została na 29 sierpnia 2017, a fotki auta do sieci wyciekły zaledwie dzień wcześniej, skłaniamy się jednak do wersji, w której jakiś gość na bezpłatnym stażu w dziale marketingu przypadkowo kliknął „wyślij do wszystkich” na liście dziennikarzy i tak oto świat zobaczył fotki kultowego SUV-a mniej więcej dobę wcześniej niż powinien.

Może to nawet i lepiej, bo z tego co widać na zdjęciach, jakiejś specjalnej rewolucji nie uświadczymy. Przynajmniej z zewnątrz. Przód jest bardzo zbliżony do poprzednika, a główną różnicę robi tu tył, stylistycznie nawiązujący do Porsche 911 i Panamery.


Prawdziwe zmiany wprowadzono natomiast w samej konstrukcji wozu. Cayenne 3 będzie bowiem oparte na zupełnie nowej płycie podłogowej MLB Evo, stosowanej w koncernie Volkswagena, przez co auto stanie się prawdopodobnie sporo lżejsze. To w połączeniu z silnikami V6 i V8 również z Panamery da zapewne świetne osiągi. Jakie konkretnie? Tego w tej chwili nie wiadomo. Poznamy je jednak już za mniej niż dobę. 
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. porsche Poniedziałek 28.08.2017