Nowa zabawka Kena Blocka!

Gąsienice, pełna klatka, fotele Recaro, zewnętrzny system audio, własna wyciągarka i barek - m.in. takie przeróbki napotkał w swojej nowej zabawce Ken Block. Najbardziej spektakukalrny ratrak na stoku - RaptorTRAX na bazie Forda F-150!
RaptorTRAX


Ken Block bawi się samochodami, kręci filmiki, w których lata bokiem autami, bierze udział w rajdach, ma firmę odzieżową, kręci bączki i nieźle na tym wszystkim zarabia. Pasjonat, którego każda tkanka nasączona jest roztworem benzyny, adrenaliny i świetnej zabawy. Właśnie pokazał swoją nową zabawkę!

Pojazd nazywa się RaptorTRAX i jest cywilnym ratrakiem na wypady snowboardowe. Kenowi zbudowała go firma Special Vehicle Concepts z Kaliforni. To olbrzymi skuter śnieżny na bazie Forda F-150, którym Block jeździ też na co dzień.


RaptorTRAX jest jednak specjalnie przystosowany do śnieżnych ekskursji. Przede wszystkim zamontowano mu mocarny silnik, V8 o pojemności 6,2 litra, skonstruowany przez specjalistów od turbodoładowanych jednostek – firmy Whipple. Pełna klatka chroni w razie rolowania `ratraka`, a fotele kubełkowe Recaro pewnie trzymają pasażerów, szczególnie podczas jazdy poza wyznaczoną trasą.

RaptorTRAX
Przerobiony FordF-150 napęd przenosi za pomocą specjalistycznych i wytrzymałych gąsienic Mattracks. Które podczepione są do w pełni off-roadowego zawieszenia. Gdyby jednak RaptorTRAX zagrzebał się w śniegu, nie musi czekać na rolnika z traktorem żeby wyjechać z zaspy. Wyciągarka zamontowana z tyłu auta pomoże mu wyjść z opresji. Masa świateł zamontowanych dookoła samochodu pozwala doświetlić drogę czy nawet kawałek stoku albo rampy, na której Ken szaleje z przyjaciółmi.

Jednak to dopiero początek adaptacji Forda F-150 do `snowboardo-wozu`. Półki do zaczepienia desek na bocznych burtach, kosz na dachu oraz stelaże do podwieszenia sprzętu na pace to udogodnienia, których nie znajdziesz w innym pojeździe na stoku. Żeby uzupełnić pokłady energii, Ken może zajrzeć do pokładowego barku, w którym trzyma przekąski i napoje. Jeśli zechce pojeździć przy akompaniamencie muzyki, uruchomi zewnętrzny profesjonalny system  audio, by nadać rytm białemu szaleństwu.

RaptorTRAX
Amerykanie mogą podziwiać tę maszynę na żywo podczas najbliższych zimowych X Games (23-26 stycznia 2014). Inni, żeby zobaczyć tego potwora w akcji, muszą poczekać aż do zimy 2014/15, wtedy wypuszczony będzie film promocyjny z udziałem Forda F-150. Liczymy na to, że będzie to Gymkhana!belka_zobacz-polecana-galer.jpg

Dodał(a): fisci Środa 22.01.2014