Nissan 370Zki – potwór do śnieżnego szaleństwa

Zapomnij o sankach, nartach i desce. Zapomnij też o skuterach śnieżnych. To wszystko umiarkowanie ciekawe sporty przy śnieżnych rajdach w specjalnie przystosowanym do tego nissanie 370Z.
nissan-370zki-chicago-au-37f3ea0.jpg

Nie wiemy, czy powstanie tego nissana miało jakikolwiek sens, ale w sumie nas to nie obchodzi. Niedorzeczne zabawki dla dużych chłopców nie muszą być rozsądne i sensowne, ważne by dawały frajdę i pozwalały wejść na nowy poziom zabawy. A z pewnością stary, dobry nissan 370Z w wersji zimowej spełni to zadanie.

W końcu wyposażona w 332-konny silnik V6 oryginalna 370-zetka sprawia, że każdy, kto zasiądzie za jej kółkiem, mimowolnie cieszy się jak głupi do sera. Tym bardziej więc serowopomarańczowa „zetka” z gąsienicami zamiast tylnych i płozami zamiast przednich kół wywoła ten efekt. A bezsensowny w zimowych warunkach zdejmowany dach tylko ten efekt wzmocni.

Nissan 370Zki został zaprezentowany na lutowych targach motoryzacyjnych Chicago Auto Show i niestety najprawdopodobniej poza te targi nie wyjdzie. A wielka szkoda, bo chętnie olalibyśmy tej zimy narty, snowboard i sanki, i ruszyli w góry w gąsienicowym nissanie.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Nissan Wtorek 06.02.2018