Najgłupsze przepisy drogowe świata

Planujesz podczas majówki przejechać autem pół świata? Ku przestrodze zebraliśmy zbiór najdziwniejszych przepisów drogowych świata. Bo czy nie lepiej wydać kasę na dziewczyny niż na głupi mandat?
najdziwniejsze przepisy drogowe świata


W Memphis i Nowym Orleanie przed autem za kółkiem, którego siedzi kobieta powinien biec mężczyzna z czerwoną flagą. Jego celem jest ostrzeganie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem …

Ciężkie życie mają piraci drogowi w Iranie gdzie panowie w mundurach mogą wysłać ich na rok do więzienia. Tym z nieco lżejszą nogą grozi łomot ... do 74 batów.

Jeśli znajdziesz się w Kalifornii nie skacz z jednego na drugie auto. Chyba, że jadą wolniej niż 65 mil na godzinę… Pamiętaj żeby także nie strzelać i nie polować z jadącego auta.

W Holandii za podwójne przekroczenie prędkości można bezpowrotnie stracić pojazd.

W Danii zanim ruszysz musisz sprawdzić czy pod twoim autem nie siedzi żaden dzieciak.

Ciekawie mają mieszkańcy miasteczka Wichita w amerykańskim stanie Kansas. Kierujący pojazdem, który chce pokonać skrzyżowanie musi wyjść z samochodu i zacząć strzelać! Nie do ludzi, lecz w powietrze. Ot, tak dla ostrzeżenia.

W Luksemburgu auto nie musi mieć przedniej szyby. Co innego wycieraczki, za brak, których możesz zostać ukarany mandatem …

Jeśli znajdziesz się w Etiopii, Kongo czy na Dominikanie a dzień wcześniej piłeś możesz spokojnie wsiadać za kółko. W tych krajach nie ma limitu alkoholu we krwi …

W Denver w niedzielę po ulicach nie mogą poruszać się czarne auta…

Twoja tablica rejestracyjna kończy się cyframi 1 i 2 w poniedziałek nie pojeździsz po Manilli. 3-4 wtorek, 4-5 – środa, itp.Jedziesz po angielskich drogach i nagle zachciało ci się siusiu? Sikaj na prawą tylną oponę auta a żadnego mandatu nie dostaniesz.

W Montrealu za zaparkowanie auta w sposób uniemożliwiający wjazd na własne podwórko możesz dostać parę stówek mandatu.

W amerykańskim New Jersey nie można samemu tankować auta. Musi to zrobić specjalnie przeszkolony w tym celu pracownik.

Na Florydzie z kolei obowiązuje bezwzględny zakaz łowienia ryb podczas jazdy mostem ...

Wybierasz się do Mekki? To masz problem! Autostradą przez miasto przejedzie tylko muzułmanin. Jeśli nim nie jesteś musisz skorzystać z biegnącej wokół miasta drogi dla niewiernych.

Ciekawie mają w Chinach, dokładniej w Pekinie gdzie kierowcom pod karą grzywny nie można zatrzymywać się przed ... przejściem dla pieszych.

I tak na koniec gdybyś zamierzał podróżować z psem pamiętaj o tym, że na Alasce nie możesz przywiązać go do dachu samochodu.

Dodał(a): night driver Wtorek 15.04.2014