Najbardziej zaawansowany motocykl na świecie od byłych inżynierów Ferrari

Byli inżynierowie Ferrari z doświadczeniem w Formule 1 postanowili zabrać się za tworzenie jednośladów. Efekt? Najbardziej zaawansowany motocykl na świecie.
fianco-strada.jpg

Miasteczko Maranello było do tej pory Ziemią Świętą dla wszystkich fanów czterech kółek, bo to właśnie tam mieści się główna siedziba Ferrari. Teraz to miasteczko może stać się dokładnie tym samym dla fanów dwóch kółek, jako że powstała tam nowa firma VINS, która, mówiąc wprost, produkuje najbardziej zaawansowane technicznie motocykle na świecie.

Głównie dlatego, że inżynierowie firmy swoje doświadczenie w konstruowaniu maszyn zdobyli właśnie w Ferrari oraz na torach wyścigowych F1. Dzięki temu ich najnowszy jednoślad VINS Duecinquenta („250”) cechuje się niesamowitą wręcz lekkością i szybkością. By być precyzyjnym – 250-tka waży jedynie 110 kg i przy niewielkim dwusuwowym silniku o mocy ledwie 80 KM (wersja torowa), motocykl może i tak rozpędzić się do 240 km/h. Dwukrotnie ciężsi konkurencji potrzebują dwukrotnie większej mocy, by osiągnąć ten sam rezultat.Tak niska waga Duecinquenty mogła zostać osiągnięta dzięki wspomnianemu, zmodyfikowanemu silnikowi dwusuwowemu, ramie z włókna węglowego i ultralekkiemu zawieszeniu.

Gdybyście więc chcieli stać się dumnymi włścicielami VINS-a Duecinquenty, musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 150 lub 180 tys. złotych w zależności od tego, czy wolicie wersję uliczną czy torową. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. VINS Poniedziałek 15.01.2018