Na drogi wjedzie Lucid Air. Mocny rywal dla Tesli Model S

Odkąd Tesla zrewolucjonizowała rynek samochodów elektrycznych, inne firmy zaczęły produkować swoje elektryki na masową skalę. Teraz kolejny amerykański startup chce podebrać klientów firmie Elona Muska. Niedługo na drogach pojawi się Lucid Air.
2021-lucid-air.jpg
Niedawno pisaliśmy o drugim co do wielkości producent samochodów elektrycznych, który wystawił swojego konkurenta dla Tesli Model 3. Chiński BYD stworzył samochód z napędem elektrycznym, który można nazwać wschodnim odpowiednikiem pojazdu Elona Muska.

Okazuje się, że konkurencja jest także na rodzimym podwórku Tesli, czyli w Stanach Zjednoczonych. Tam działa startup Lucid Motors, który także rzuca wyzwanie największemu producentowi elektryków. Jednak w tym przypadku szykuje się rywala dla Tesli Model S.Lucid Air według zapowiedzi rzeczywiście ma szansę być mocnym konkurentem. Ja jednym ładowaniu będzie mogło przejechać ponad 640 km, setkę osiągnie w 2,5 sekundy i pojedzie maksymalnie 320 km/h. Warto zaznaczyć, że Tesla poinformowała niedawno, że jej Model S Long Range Plus uzyskał zasięg 647 kilometrów, ale przy ekonomicznej jeździe.

Oficjalna premiera Lucid Air ma odbyć się 9 września. Jego cena może wynieść ponad 100 tys. dolarów (ok. 400 tys. zł). W przypadku Tesli Model S ceny wahają się od 330 tys. zł do 654 tys. złotych.

Zobacz galerię:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Lucid Motors Piątek 19.06.2020