Muskularny wąż

750 koni mechanicznych skrywa pod maską nowy model od Shelby. F-150 Super Snake jest gotowy na podbój amerykańskich dróg. Nie wiadomo tylko kiedy to nastąpi.
6.jpg

W SKRÓCIE:

Shelby American zaprezentowało koncept F-150 Super Snake. Ma być on napędzany pięciolitrowym silnikiem V8 generującym moc 750 koni mechanicznych. Ceny startują od 364 tysięcy złotych.

PEŁNA WERSJA:
Ten noszący dumne, zwierzęce imię model robi wrażenie nie tylko swoim wyglądem, ale również mocą. W przeciwieństwie do wielu poprzednich aut od Shelby American powstałych na bazie innych pojazdów, tym razem zmodyfikowano Forda F-150 od podstaw.

Pod jego maską znajdzie się pięciolitrowy silnik V8 generujący moc 750 koni mechanicznych. Można rozpędzić się nim do setki już w 3,5 sekundy. Nabywca F-150 Super Snake ma mieć do wyboru wersję z napędem na dwa, albo cztery koła, ale nie będzie to tanie. Ceny startują od 96 880 dolarów, a więc jakichś 364 tysięcy złotych.

Nie wiadomo kiedy trafi do produkcji i wyjedzie na ulice. Jedyne co jest pewne, to że wersja F-150 Super Snake powstanie w liczbie 150 sztuk. Dlatego lepiej już zacząć odkładać, bo jego paka wydaje nam się idealna dla dwóch osób i chętnie byśmy na nią wskoczyli w odpowiednim towarzystwie.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Shelby American Poniedziałek 22.05.2017