Motocyklowe monstrum z Rosji

Choć sezon motocyklowy w pełni, to już martwisz się jesienią i zimą? A może szukasz motocykla zdolnego bezproblemowo przebrnąć przez absolutnie każde bezdroża, przerastające możliwości znanych ci pojazdów enduro lub nawet crossa?

489.jpg

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś poznać Taurusa 2x2, czyli monstrum tworzone w niewielkim zakładzie z rosyjskiej Kaługi (miasta położonego 180 kilometrów na południowy zachód od Mokswy). 


Jak sama nazwa wskazuje, motocykl 2x2 posiada napęd na oba koła, przenoszony przy pomocy solidnych łańcuchów i zębatek. Moc płynie z czterocylintrowego silnika, który choć ma zaledwie 210 cm3 pojemności i moc 7 KM, to posiada zalety, które docenisz na odludziu: jest prosty, trwały, niezawodny i pancerny niczym czołg T-34. Czterolitrowy zbiornik paliwa umożliwia pracę do trzech godzin.

483.jpg480.jpgGigantyczne baloniaste opony pozwalają śmigać szybować (z prędkością do 35 km/h) po dosłownie każdej nawierzchni. Głęboki piasek, błoto lub śnieg? Nie ma sprawy. Dzielność terenowa to także zasługa niewielkiej masy pojazdu – w podstawowej wersji Taurus waży jedynie 89 kg, na pełnym wypasie (czyli z elektrycznym starterem i światłami) to 93 kg.


Całość możesz w ciągu dosłownie kilku minut rozłożyć i zapakować do samochodowego bagażnika.

Dodajmy, iż ten oszałamiający możliwościami brzydal został wyceniony lepiej, niż rozsądnie – w Rosji to 1700 dolarów amerykańskich, czyli nieco ponad 6600 zł. Jeżeli się uprzesz, możesz także zamówić jeszcze tańszą wersję z napędem jedynie na tylne koło.

456.jpg

Czy jest tu jakiś haczyk? Choć producenci planują rozpoczęcie eksportu do wybranych części Europy oraz USA jeszcze w tym roku i są na etapie poszukiwania zagranicznych dystrybutorów, to na razie motocykle sprzedawane są w Rosji (choć jak zapewnia firma Taurus, jeśli będziesz chciał przyjechać do Kaługi i samemu odebrać motocykl, sprzeda ci go z przyjemnością).Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: moto2x2.com Poniedziałek 08.08.2016