Kuloodporny radar Terminator

Może ze względu na kuloodporne blachy i szybę, może ze względu na pełną automatyzację sprzętu, a może przez futurystyczne kształty ALICE została okrzyknięta Terminatorem wśród fotoradarów. Mobilne urządzenie nie potrzebuje nikogo do bieżącej obsługi i może być przeciągnięte osobówką w dowolne miejsce „łowienia”.
radar-terminator.jpg

ALICE to fotoradar. Opracowała go francuska firma Cegelec. Maszyna do pomiaru Lidar schowana jest w przyczepce, którą może przeciągnąć każda osobówka z hakiem holowniczym. Po dowiezieniu maszyny na miejsce i odczepieniu jej od auta, pozycję można skorygować za pomocą zdalnego kontrolera. ALICE pokonuje przeszkody o kącie nachylenia do 28%. Gdy jest już ustawiona, budka opada na ziemię, chroniąc opony maszyny. Dodatkowy blaszany element osłania dyszel przyczepy. Cała obudowa jest kuloodporna, włącznie z szybą na rejestratorze.

Belka z tablicą rejestracyjną i światłami jest odłączana i chowa się ją w przyczepce. Całość będzie ciężka do zagarnięcia, bo dyszel jest już przykryty, a sprzęt waży 1250 kg i sunięcie go po ziemi będzie karkołomne. Zawsze można spróbować lotniskowych dźwigów do aut.Po zmontowaniu całości, radar zamyka się pilotem i tylko nim może być otwarty. Do zainstalowania ALICE potrzebna jest tylko jedna osoba. Operator rozstawi i zaprogramuje urządzenie w mniej niż 30 minut. Później maszyna pracuje nieprzerwanie przez 5 dni. Po tym czasie, jeśli ma nadal pracować, trzeba doładować jej akumulatory lub wymienić je w bardzo prosty sposób na miejscu.

ALICE jest w stanie monitorować cztery pasy drogi na raz. Samochodom robi dwa zdjęcia – jedno ogólne całej okolicy z autem w centrum, drugie to zbliżenie na tablicę rejestracyjną pojazdu i na kierowcę.

Delikatnie brzmiąca nazwa ALICE ma tylko zamydlić oczy kierowcom, którzy dowiadują się na CB radiu, że ktoś o takim imieniu stoi przy drodze. Ale zaufaj męskiemu instynktowi i zwolnij...

fotoradar-1.jpg

Unimog jako pojazd na tory? Czemu nie!

Opublikowany przez AutoStuff na 21 sierpień 2016
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 25.08.2016