Mercedes Russella Crowe’a wystawiony na sprzedaż

Sytuacja życiowa zmusiła słynnego australijskiego aktora do sprzedaży sporej części swojego majątku. Jednym z jego bardziej interesujących elementów jest 17-letni Mercedes klasy S.

merc8.jpg

Aktor, który między innymi dzięki głównej roli w filmie „Gladiator” Ridleya Scotta zdobył popularność na całym świecie, znajduje się obecnie w niezbyt ciekawej sytuacji, a mianowicie jest w trakcie rozwodu. W jego przypadku oznacza to konieczność rozstania się z wieloma posiadanymi dotychczas rzeczami – w tym z omawianym samochodem. Cóż, jeśli ktoś decyduje się wziąć ślub, musi się liczyć również z tymi mniej przyjemnymi konsekwencjami.

Autem, które sprzedaje Crowe jest Mercedes klasy S oznaczony jako W220 – tak, to ten znany głównie z częstych awarii zawieszenia airmatic. Rzeczony egzemplarz to model S500 – pod jego maską znajdziemy zatem benzynowy silnik V8 o pojemności pięciu litrów, generujący moc 306 koni mechanicznych. Dzięki niemu samochód przyspiesza od zera do setki w około 6,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi około 250 kilometrów na godzinę.
Omawiany egzemplarz nie wyróżnia się co prawda niczym szczególnym, ale nie wygląda na wysłużony. Chociaż został wyprodukowany w 2001 roku, to Russell nie zrobił nim zbyt wielkiego przebiegu – na liczniku widnieje niewiele ponad 63 tysiące mil, czyli około 100 tysięcy kilometrów. Dom aukcyjny liczy na kwotę pomiędzy 15 a 25 tysięcy dolarów. 


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. Sotheby's Czwartek 12.04.2018