McLaren twierdzi, że znalazł alternatywę dla elektryków

Coraz więcej firm motoryzacyjnych stawia na samochody elektryczne. Tymczasem dyrektor operacyjny McLarena uważa, że można uzyskać płynne paliwo, które będzie ekologiczną i praktyczną alternatywą dla prądu.
mclarensynthetic.jpg
Jens Ludmann członek zarządu McLarena zdradził, że firma opracowuje obecnie samochód napędzany syntetycznym e-paliwem. Producent wierzy, że to rozwiązanie może stanowić realną alternatywę dla pojazdów z napędem elektrycznym.

W ten sposób McLaren chce udowodnić, że nie tylko dzięki samochodom elektrycznym można zmniejszyć emisję CO2. Zaznacza także, że ich rozwiązanie może być silną konkurencją dla elektryków, jeżeli w ich wpływie na środowisko uwzględni się także proces produkcji akumulatorów.

SPRAWDŹ: Elva – nowy roadster od McLarena
Ludman w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu portalowi Autocar powiedział: “Technologie związane z paliwami syntetycznymi są nadal rozwijane, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że można je produkować z wykorzystaniem energii słonecznej, łatwo transportować, a następnie zwyczajnie tankować, to pojawiają się pewne potencjalne korzyści w zakresie emisji i praktyczności, którym chętnie się przyjrzę”.

BITWA

elektryk benzyniak

Głosów: 29
Więcej bitew
Podkreślił jednak, że paliwo syntetyczne raczej nie zastąpi baterii elektrycznych w pojazdach. Mimo to zapewnia, że: "Dzisiejsze silniki wymagałyby jedynie niewielkich modyfikacji, a ja chciałbym, aby ta technologia zyskała trochę więcej uwagi".

Oczywiście prawdziwym celem firmy nie jest rywalizacja z akumulatorami, a po prostu udowodnienie, że to niejedyna opcja. Na tę chwilę trudno wskazać, kiedy paliwa syntetyczne trafią do masowej produkcji, natomiast pewne jest, że będzie można wykorzystać je także w systemach hybrydowych – a to sprawi, że będą jeszcze bardziej ekologiczne.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. McLaren Czwartek 16.04.2020