Mandat za plecak

Nie tylko u nas fotoradarowa głupota. Jak się okazuje mieszkańcy Włoch także nie mogą jeździć, ba poruszać się swobodnie!
radar


Gdyby taka sytuacja spotkała któregoś z naszych rodaków zbytnio byśmy się nie zdziwili. Przecież całkiem niedawno lądowało u nas ufo (!), a i za granicą zachować się nie potrafimy. Ale tym razem nie o nas.
Sytuacja miała miejsce we Włoszech konkretnie w Genui gdzie kontrolujący samochodowy ruch fotoradar "ustrzelił” chłopaka, który poruszał się po ścisłym centrum miasta, do którego wjazd jest możliwy tylko za zezwoleniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dwudziestoletni Włoch był tam ... piechotą.

belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg

Wykonane zdjęcie było kiepskiej jakości. Nikt nie zauważył, że tablica rejestracyjna przymocowana była na plecaka. Od kilku lat była nieważna, był do niej przywiązany więc jako ozdobę przymocował ją do tornistra. No, ale mandat to mandat płacić trzeba! Nie ma przebacz! Początkowo nikt nie dawał mu wiary. Dopiero po złożeniu odpowiednich wyjaśnień, kilku wizytach w odpowiednich miejscówkach chłopakowi w końcu udało się przekonać służby, że plecak to plecak…


Dodał(a): Ostatni Mohikanin Poniedziałek 14.10.2013