Lotus C-01

Bądź przygotowany na premierę tej maszyny – niezależnie od dwukołowych preferencji, będziesz pod wrażeniem Lotusa C-01
lotus-c01-otw.jpg

fot.: motorcyclenews.com

Motocykl sygnowany logo Lotusa ma być power cruiserem, czyli maszyną do dostojnych i spokojnych przejazdów, ale z olbrzymim zapasem mocy, który może wykorzystać stając koło w koło z rasowymi ścigaczami. Dzięki Motorcycle News z Wielkiej Brytanii właśnie ujrzały światło dzienne wyrenderowane komputerowo obrazy. Co prawda to, póki co, wizualizacja, ale zapewne sylwetka niewiele się zmieni do momentu produkcji seryjnej – czyli `kiedyś w 2014 roku`.

Lotusa C-01 napędzać będzie chłodzony cieczą silnik V-Twin, który standardowo ma 170 koni mechanicznych. Dla tego modelu będzie podkręcony do okrągłych 200 `kucy`. Wychylony przedni widelec i szeroka tylna guma potwierdzają, że będziemy mieć do czynienia z cruiserem. Chociaż podobno ma też powstać bardziej usportowiona wersja naked. Bo podstawowa wersja `odziana` będzie w monokok z włókna węglowego, który zakryje układ napędowy i resztę podzespołów.

lotus-c01.jpg

Za projekt tego muskularnego motocykla odpowiada designer Daniel Simon, który stworzył m.in. charakterystyczny motor Light Cycle do filmu „Tron”. Maszynę ma wyprodukować na licencji Lotusa spółka zawiązana przez zespół wyścigowy Kodewa i speców od tuningu z Holzer Group.
Dodał(a): fisci / fot.: motorcyclenews.com Wtorek 21.01.2014