Lexus z papieru

Oto coś, co może zaskoczyć wszystkich fanów motoryzacji! Lexus zaprezentował pierwszy samochód wykonany na zasadzie origami! W tym cacku jedynie silnik elektryczny zamontowany jest na stalowo-aluminiowej ramie. Reszta to papier!

lexus.png

Podczas wystawy Grand Designs Live Show w Birmingham Lexus przedstawił wyjątkową wersję modelu sedana IS 300h, wykonaną w całości ze skrawków tektury. Papierowy samochód posiada w pełni wyposażone wnętrze, funkcjonalne drzwi, reflektory i toczące się koła, a dzięki elektrycznemu silnikowi zamontowanemu na stalowo-aluminiowej ramie może być nawet napędzany!

Niezwykłe auto zostało zbudowane przez LaserCut Works i Scales and Models - firmy z dużym doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu prototypów oraz modeli architektonicznych.

"To była bardzo wymagająca praca pięciu osób zaangażowanych w projektowanie, modelowanie, cięcie laserowe i montaż cyfrowy" - powiedział Ruben Marcos, założyciel i dyrektor firmy Scales and Models.Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 13.10.2015